İcradan satılık 2012 model gemi (çoklu satış)

Türkiye 29 Ocak 2021 23:36
Videoyu Aç İcradan satılık 2012 model gemi (çoklu satış)
A
a

T.C. URLA İCRA DAİRESİ 2019/453 TLMT. GEMİNİN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen gemilerin cinsi, niteliği, kıymeti, adedi önemli özellikleri:

1 NO'LU GEMİNİN

Özellikleri Milli Gemi Sicili kütük kayıt örneği kayıtlarına göre: Gemi Adı: Tuncay Sagun 20; Sicil Limanı/No: İzmir-5730; Bağlama Limanı No: Çeşme/377; Teknik Kütük Limanı/No: İzmir/9990; IMO Numarası/Çağrı İşareti:/TCUR3; Gemi Cinsi:Servis Motoru; İnşa Yılı/İnşa Yeri:2012/İzmir; Boyu/Eni/Derinliği: 19/9/2,10 m; Gros Ton/Net Ton/DWT: 129,82/101,66/0; Makina Adedi/Toplam Gücü: 2/720/BHP olup İcra Hukuk Mahkemesi' ne ibraz edilen bilirkişi raporuna göre Gemi Numarası: 1884691, İnşa Malzemesi: Çelik; Makine Adedi: 2 Adet 360 BHP, Volvo Penta TD102SL; Yardımcı Makina: 1 adet 35 BHP 4JB1T, 1 Adet 30 BHP Pancar Motor(Denize Elverişlilik Belgesinde kayıtlı değil); Yakıt Kapasitesi: 22 metreküp motorin' dir. Tam hisse ile satılacaktır. "Sagun Group Doğal Barınma Alanı, Balıklıova Mahallesi, Küçükbahçe Karayolu Üzeri Gerence Körfezi Mevkii Urla/İZMİR" adresinde bulunmakta olup taliplilerce görülebilir. Servis motoru balık hasatına ve çiftlik balıkçılığı faaliyetine uygun olarak dizayn edilmiş, yüzebilir durumda ve faaldir. Tekne yapısı çelik olup 3 su geçirmez bölmeye ve 2 ambara sahiptir. Teknede 2 adet 360 BHP ana makina, 1 adet 35 BHP, 1 adet 30 BHP D/G yardımcı makina, 1 adet 25 W ve 1 adet 12,5 W VHF telsiz bulunmaktadır. Teknenin bordasında kismi paslanmalar görülmüştür. Teknenin karinasında paslı bölgeler mevcut olup zehirli boyası yer yer aşınmıştır. Miyar güverte, baş üstü parampetler ve puntellerde yer yer aşınma ve paslanmalar mevcuttur. Köprü üstü zemin döşemesi evsafını kaybetmiş, taban sacında yer yer paslanmalar mevcuttur. Köprü üstünde 25 W ve 12.5 W olmak üzere 2 adet VHF telsiz cihazı ile 1 adet radar mevcuttur. Ambar içinin genel durumu iyi ancak zeminde kısmi paslanmalar mevcuttur. Seyir fenerleri, gaz kolu, şaft, pervane ve dümen sistemleri çalışır vaziyettedir. Güvertede 15 ve 30 ton kapasiteli olmak üzere 2 adet kreyn mevcuttur. Kreynlerin her ikisinde de kısmi yağ kaçağı mevcuttur. Demir ırgatında paslanmalar mevcut olup bakıma ihtiyacı vardır. Zincirlik kapalı olması nedeniyle incelenememiştir. Makina dairesindeki postalar, yatay ve dikey elemanlarda ve zemin saçlarında yer yer paslanmalar mevcuttur. Sintinede yağ ve su karışımı mevcut olup sintine saçlarında paslanma mevcuttur. Ana makineler çalışır durumda olup kısmi yağ sızıntısı mevcuttur. Deniz sörveyi ile sualtı sörveyi Liman Başkanlığı tarafından 26.06.2019 tarihinde yapılmış olup denize elverişli olduğunun onaylandığı Urla İcra Hukuk Mahkemesi dosyasına sunulan bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Kıymeti 1.880.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler :Dosyasındadır
1. Satış Günü 11/03/2021 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü 13/04/2021 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU GEMİNİN

Özellikleri :Milli Gemi Sicili kütük kayıt örneği kayıtlarına göre: Gemi Adı: Tuncay Sagun 17; Sicil Limanı/No: İzmir-5837; Bağlama Limanı No: Çeşme/389; Teknik Kütük Limanı/No: İzmir/10034; IMO Numarası/Çağrı İşareti:0/TCVU8; Gemi Cinsi:Servis Motoru; İnşa Yılı/İnşa Yeri:2012/İzmir; Boyu/Eni/Derinliği: 11,60/4,60/2 m; Gros Ton/Net Ton/DWT: 31/15,87/0; Makina Adedi/Toplam Gücü: 1/270/BHP olup İcra Hukuk Mahkemesi' ne ibraz edilen bilirkişi raporuna göre Gemi Numarası: 1918604, İnşa Malzemesi: Çelik; Makine Adedi: 1 Adet 270 BHP, 2400 RPM, 6 Silindir İveco Dizel ; Yardımcı Makina: 1 adet 47 KW Perkins Dizel; Yakıt Kapasitesi: 3 metreküp motorin' dir. Tam hisse ile satılacaktır. "Sagun Group Doğal Barınma Alanı, Balıklıova Mahallesi, Küçükbahçe Karayolu Üzeri Gerence Körfezi Mevkii Urla/İZMİR" adresinde bulunmakta olup taliplilerce görülebilir. Servis motoru balık sahilden açıkta tesis edilen balık yetiştirme çiftliklerinde, balık yemlenmesi maksadıyla kullanılmakta olup yüzebilir durumda ve faaldir. Tekne yapısı çeliktir. Teknede 1 adet 270 BHP İVECO Ana Makina, 1 adet 47 KW Perkins D/G yardımcı makine, 1 adet 25 W VHF telsiz bulunmaktadır. Teknenin bordasında kısmi paslanmalar görülmüştür. Teknenin karinasında paslı bölgeler mevcut olup, zehirli boyası yer yer aşınmıştır. Miyar güverte, baş üstü parampetler ve puntellerde yer yer pittingler ve paslanmalar mevcuttur. Köprüsüüstü zemin döşemesi evsafını kaybetmiştir. Yem depolama mahallinin muhtelif yerlerinde kısmi pas vardır. Seyir fenerleri, gaz kolu, şaft, pervane ve dümen sistemleri çalışır vaziyettedir. Pervanenin bazı kanatlarında yamukluklar olduğu servis botu kaptanı tarafından beyan edilmiş ancak teknenin denizde olması nedeniyle görülememiştir. Makine dairesindeki postalar, yatay ve dikey elemanlarda ve zemin saclarında yer yer paslanmalar mevcuttur. Ana makine çalışır durumda olup kısmi yağ sızıntısı mevcuttur. Sintinede yağ ve su karışımı mevcut olup sintine saçlarında paslanma mevcuttur. Ana makine çalışır durumda olup kısmi yağ sızıntısı mevcuttur. Yıllık sörveyleri iman Başkanlığı tarafından 12.04.2019 tarihinde yapılmış olup denize elverişli olduğunun onaylandığı Urla İcra Hukuk Mahkemesi dosyasına sunulan bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.

Kıymeti 588.500,00 TLKDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Dosyasındadır
1. Satış Günü 11/03/2021 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü 13/04/2021 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır.Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, Gemi Tasdikname Harcı Gemi Sicilinde Yapılan Kayıt Düzeltmeleri Harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, geminin aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu geminin üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları gemi sicil kütüğü ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK 127maddesi uyarınca gazete ilanı ve E ilanın tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/453 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/01/2021
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/728737/vasita/deniz-araclari/icradan-satilik-2012-model-gemi-coklu-satis-
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER