İlkadım, Çarşamba deplasmanında 57 sayı farkla kazanan taraf oldu

Spor 19 Kasım 2019 06:30
Videoyu Aç İlkadım, Çarşamba deplasmanında 57 sayı farkla kazanan taraf oldu
A
a

İlkadım Belediyespor U18 Kız Basketbol takımı deplasmanda Çarşamba Gençlik Spor’u 53-110’lık skorla mağlup etti

Çarşamba Kapalı Spor Salonun oynanan karşılıklı basketlerle başlayan ve çekişmeli geçen maçın ilk periyodunda ev sahibi takım Çarşamba Gençlikspor yan toplarla rakip potadaki basket arayışını iyi alan savunması ile kesen İlkadım Belediyespor Kız Basket takımı attığı basketler maça rakip takım ile aradaki puan farkını açtı. Oynadığı güzel oyunu ilk devrenin son periyoduna taşıyan üstünlüğü ele geçiren İlkadım Belediyespor basketbol takımı 65-26’lık skorla soyunma odasına gitti.
İkinci yarıya hem hücumda hem savunmada etkili başlayan ev sahibi Çarşamba Gençlikspor attığı basketlerle aradaki puan farkını kapatmaya başladı. İkinci yarının üçüncü çeyreğinde peş peşe top kayıpları yapan ev sahibi Çarşamba Gençlikspor’u toplarını atak oynayarak sayıya çeviren İlkadım Belediyespor basketbol takımı oyunu 53-110’lık skorla kazandı.
KAZANARAK SERiYi DiĞER MAÇLARA TAŞIYACAĞIZ
Maç sonrası açıklamada bulunan İlkadım Belediyespor U18 Kız Basketbol takım Antrenörleri, Can Küntüşlü, Hasan Yaşar; Üst üste maçlar oynuyoruz. Kazanıyoruz, Belki de serinin 4. müsabakasında en iyi deplasman maçlarından birini oynadık. Kazandık ve seriyi buraya taşıdık’’ dedi.
sLKADIM SPOR’DA HAK ETTiĞi YERE GELECEK
Şehrimizde basketbolun gelişmesi için yeni projelerde yer alınacağına dikkat çeken İlkadım Belediyesi Spor Müdürü Hakan Karaman; “Basketbol sporunun paydaşlarıyla düzenlenecek etkinliklerle takımımıza şehrimizin tüm dinamitleriyle sahip çıkılacağına inanıyorum. Dolayısıyla şehir olarak kısa sürede bize büyük bir gurur yaşatan, şehirde basketbol kültürü oluşmasını sağlayan, şehrimizi temsil eden takımımızın yanında olmalıyız. Biz sporcularımıza inanıyor ve güveniyoruz. İlkadım, sporda da hak ettiği yere gelecek” şeklinde konuştu.  Mustafa BALÇIK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER