Samsun

ilkadım'da engeller kalkacak

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, asıl engelin insanın zihninde olduğunu belirterek "Özellikle belediye tesislerinde ve yapacağımız hizmet alanlarında engelli vatandaşlarımızın rahat ulaşabilirliği göz önünde bulundurulacaktır" dedi

ilkadım'da engeller kalkacak

30 Mart 2019 14:14
-A

+A

Özellikle engelli dernekleri ile koordinasyon içinde olacaklarını ifade eden Necattin Demirtaş, "Bizler ne kadar bu konuda hassas olsak da asıl sorunu yaşayan kişiler bizlere yol gösterecektir. Bu nedenle engelli dernekleri bizlere hizmetler noktasında yol gösterici, yönlendirici olacaktır. Birlikte engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üreteceğiz" dedi.

'Engelsiz Yaşam Merkezleri'ni hayata geçireceklerini de vurgulayan Necattin Demirtaş, "Burada engelli kardeşlerimize meslek edindirme kursları, kaliteli vakit geçirebilecekleri hobi alanları oluşturacağız. Bu sayede hem rehabilitasyon süreçlerine destek, hem de onların da çalışma hayatına katılım noktasında desteğimizi ortaya koyacağız" diye konuştu.

Ayrıca engelli ailelerinin zor olan yaşamlarına kolaylık getirmeyi istediklerinin altını çizen Necaattin Demirtaş, "Bu merkezlerde engelli kardeşlerimiz vakit geçirirken ailelerine bir nefes alma zamanı kalacak. Vefakar ailelerimiz bizim başımızın tacıdır. Onların mücadele ile geçen zamanlarında onlara yaren olmak istiyoruz. Bunu da hayata geçireceğimiz projelerimizle başaracağız" dedi.

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...