Samsun

ilkadım kadının meclisi olacak

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necaatin Demirtaş, "Kadınlarımızın emeği İlkadım'da hakettiği değeri bulacak. İlkadım, kadınlar için ayrıcalıklı bir yaşam alanı olacak" dedi

ilkadım kadının meclisi olacak

26 Mart 2019 13:28
-A

+A

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necaatin Demirtaş, kadınlara yönelik hayata geçirecekleri projeleri ile heyecan yarattı.

"Bizim başkanlığımızda kuracağımız 'Emek Pazarı' ile artık kadınlarımız el emeği göz nuru ürünlerini satacakları bir mekana kavuşacaklar ve aile bütçelerine sağalayacakları katkı ile daha mutlu olacaklar" diyen Demirtaş, İlkadım'ın kadınlar için ayrıcalıklı bir yaşam alanına dönüşeceğini söyledi.

Demirtaş, "Biliyoruz ki üreten, üretimini kazanca dönüştüren kadınlar gelecek adına daha mutlu ve umutlu oluyor. Kadınlarımızın emeği İlkadım'da hakettiği değeri bulacak. Buradan kadınlarımıza söz veriyorum. Sizin en büyük destekçiniz bu kardeşiniz olacaktır" dedi.

Bunun yanı sıra kuracakları mahalle evlerinde çalışan annelere kreş, bebek bakım odaları ve kadınların birarada sosyalleşebilecekleri alanlar oluşturacaklarını ifade eden Necaattin Demirtaş, "İlkadım'da kuracağımız kadın meclisi ile onlara yönetimde söz hakkı tanıyacağız. Dinimizde cennetin ayakları altına serildiği annelerimiz, kadınlarımız bizim en önemli yol arkadaşlarımız olacaktır. Biliyoruz ki onların elinin değdiği her şey bir değer ve güzellik kazanıyor. Kadın bakış açısı bizim yönetim anlayışımıza kesinlikle yansıyacaktır" diye konuştu.

Demirtaş toplumda yaşanan şiddet olaylarına da dikkat çekerek, "İlkadım'da kuracağımız 'Anaocağı Kadın Sığınmaevi' ile şiddet mağduru kadınları koruma altına alacaklarını belirterek şöyle konuştu:

"Bu sayede zor yaşamlarını kolaylaştırıp, onlara bir can yoldaşı olma sorumluluğumuzu da yerine getirmiş olacağız. Bu konuda asla tavizimiz yok. Şiddetin karşısında dağ gibi duracağımızın da sözünü veriyorum"

Açıkladığı projeleri ile büyük heyecan yaratan Necaattin Demirtaş, İlkadım'da toplumun her kesimini kucaklayan, ortak aklın hakim olduğu bir yönetim anlayışıyla Başkanlık yapacağının altını çizerek,  "Bu güç ve inanç bizde var. Halkımızın da bizleri heyecanla beklediğini görüyorum. Buradan söz veriyorum. 1 Nisan İlkadım'da bir milat olacaktır. İlkadım Türkiye'nin parlayan yıldızı olacaktır" dedi.

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...