Samsun

İntiharların Sebebi Yönetenlerdir!

CHP Samsun Milletvekili ve adayı Kemal Zeybek, “Ülkemizde,16 yıldır liyakat anlayışı olmayan cemaat mensupları ile yönetenlerin uygulamaları sonucunda halkımız yoksullaştırılmıştır. Yoksulluk ve işsizlik nedeni ile yurttaşlarımız kendi bedenlerini yakarak intihar girişiminde bulunduklarına TBMM önünde halkımız şahit olmuştur” dedi

İntiharların Sebebi Yönetenlerdir!

20 Haziran 2018 13:42
-A

+A

Borçları nedeniyle yurdun değişik bölgelerinden intiharlar olmaktadır diye açıklamalarda bulunan CHP Samsun Milletvekili ve adayı Kemal Zeybek; İntihar haberlerini ve olayları toplumun tamamı ibretle izliyor. Borçlandırılan ve borçlarını mevcut ekonomik şartlar içinde ödemeleri mümkün olmayan insanlarımız yaşamlarına son verme yolunu seçiyor.  Bu olaylara sebep olan ve ülkemizi yönetenlere ders verilmesi için yurttaşlarımızın çok iyi düşünmeleri gerekmektedir. Her geçen gün yoksul ve işsiz sayıları artarken! Yönetenler ve yandaşlarının lüks koşullarda yaşadığını halkımız ibretle izliyor ve 24 Haziran’ da halkımızın gereğini yapacaklarını umuyorum.
ÇALIŞANLARIN EKONOMiK DURUMLARINI iYiLEŞTiRECEĞiZ
CHP iktidarında, Çalışanlar emekleri ve alın terinin karşılığını mutlaka alçak! Asgari ücreti net olarak 2.200TL ye çıkaracağız. Asgari ücret vergiden muaf olacak.  Emekli aylığı 1.500 TL’nin altında olmayacak. Emeklilere Dini Bayramlarda birer maaş ikramiye vereceğiz. Enflasyon ve işsizliği %5’in altına indirirken, yolsuzluk ve yoksulluğu ülkemizde yok edeceğiz. Türkiye ekonomisini hiçbir güçten korkmadan; faiz kıskacından çıkararak üretim artışı ve ihracatı geliştirerek sağlayacağız. Üreten ekonomiye geçiş için her türlü desteğimiz, imalatçı ve üreticinin yanında olacaktır.
EĞiTiMDE BiLiMSEL ÇALIŞMALARLA ÇAĞI YAKLAYACAĞIZ
CHP Samsun Milletvekili ve adayı Kemal Zeybek; Eğitim bir ülkenin gelişmesinde en önemli görevi üstlenmektedir. Ülkemizi yöneten siyasal iktidar döneminde,  Eğitim sisteminde büyük çöküş yaşanmaktadır! Bu çöküşü mutlaka çıkışa dönüştürürken, bütün okullarımızı nitelikli hale getireceğiz. Eğitim sisteminde yapılacak değişiklileri bilimsel ölçekte, eğitimin tüm bileşenlerinin katılımı ile yapacağız ve bu değişimler uzun süreçleri kapsayacaktır. Eğitimde bilimsellikten uzak siyasal amaçlı değişimlere hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz. Eğitim alanında çalışan öğretmen ve yardımcı personelin örgütlenmeleri yanında öğretmenlere;24 Kasım öğretmenler gününde bir maaş ikramiye ile 3600 ek gösterge hakkı vereceğiz. Eğitim çalışanlarının çalışma koşulları ile ekonomik ve ek ders ücretlerini günün koşullarına göre iyileştireceğiz.
CHP Samsun Milletvekili ve adayı Kemal Zeybek; Ülkemizde yaşanan bütün sorun ve sıkıntıları sebebi öngörüsüz zihniyetin yönetimindendir. Yaşanan sorun ve sıkıntıların son bulması için, iktidarın görevden uzaklaştırılması ve Cumhuriyeti kuran Millet(taban)ittifakı ve milli düşüncenin iktidara gelmesi ile mümkün olacaktır.  

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...