Samsun

iş ve istihdam sağlayacağız

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Önümüzdeki süreçte sanayileşme yatırımlarına daha da ağırlık vererek bu şehirde doğan ve büyüyen gençlerimizi gurbete göndermeden iş ve istihdam sağlayacağız" dedi.

iş ve istihdam sağlayacağız

25 Mart 2019 08:56
-A

+A

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş 31 Mart Yerel seçim çalışmalarına Alaçam, Yakakent ve İlkadım İlçelerinde gerçekleştirdiği programlarla sürdürdü. Yoğun geçen programlarında hemşehrilerin ilgi, ala ve desteklerini gören Milletvekili Köktaş, gösterilen teveccühe teşekkür etti.

Yağmur ve soğuk havada gerçekleştirdiği programlarda hemşehrilerine seslenen Milletvekili Köktaş, "Milliyetçi Hareket Partisi ile mecliste yaptığımız birlikteliği, yerel seçimlerde devam ettiriyoruz. Buna da Cumhur İttifakı adı verildi. Bu ittifak kutlu bir ittifaktır. Cumhur ittifakının amacı daha fazla belediye başkanlığı kazanmak ya da daha fazla belediye meclis üyelikleri kazanmak amacıyla kurulmadı.

Temelinde 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı kurulan Cumhur ittifakının önemli bir duruşu, amacı ve hedefleri olduğunu her toplantımızda anlatıyoruz. AK Parti ve MHP'nin kadrolarının oluşturduğu bu ittifak ülkesine ve milletine hizmet etmek amacıyla el ele, omuz omuza emin adımlarla yürüyor.

GÜÇLÜ TÜRKiYE

AK Parti'nin iktidara geldiğinde Türkiye'nin IMF'ye 23,5 milyar dolar borcunun bulunduğunu hatırlatan Milletvekili Köktaş, "Borç alan emir alır, eski Türkiye'de ülkemize her istediklerini yaptırdılar. Milletimize zulüm çektirdiler. Artık borç alan değil borç veren bir ülke haline geldik. Şu anda milli gelire oranla en fazla insani yardım yapan ülke Türkiye'dir. Milyonlarca mazlum ve mağdura kucak açan, onlara sahip çıkan bir ülke var.  Ekonomimiz 3,5 kat büyüdü. Kişi başı milli gelir 3 bin 500 dolar iken 11 bin dolara çıktı. 2002'den önce Türkiye'nin ihracatı 36 milyar dolar iken, bugün ise 170 milyar dolara gidiyoruz.  İhracatta ise her sene rekordan rekora koşan bir Türkiye var. Bugün artık vatandaşının dünyanın 70 ülkesine vizesiz seyahat edebildiği, pasaportu itibarlı bir Türkiye var. Bugün kendi milli güvenliği için silahını yapan, yurt içinde ve dışında operasyon düzenleyen, ordusu güçlü bir Türkiye var. Hasta adam Türkiye yok, güçlü ve hedeflerine koşan Türkiye var.

iŞ VE iSTiHDAM

Artık ulaşımıyla, eğitimiyle, hastanesiyle, gençlik merkezleriyle ve daha bir çok alanda gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla alt yapısını tamamladığımız yada tamamlanmak üzere olan şehrimizde önümüzdeki süreçte, bu şehirde doğan ve büyüyen gençlerimizin gurbete gitmesini engelleyeceğiz. Sanayileşme yatırımlarına dahada ağırlık vererek onları ailelerinin, akrabalarının yanında şehirlerinde iş ve istihdam olanağı sağlayacağız. Bugüne kadar ne yaptıysak milletimizin desteği ile yaptık, birlikte yaptık. İnşallah önümüzdeki süreçte de yine milletimizle birlikte hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...