Samsun

ittifak birlikteliği, mantık ve anlayış ölçülerine göre yapılmalıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Çarşamba Belediye Başkan Aday Adayı-işadamı Adem Uzal, yerel seçim çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ittifak birlikteliği, mantık ve anlayış ölçülerine göre yapılmalıdır

27 Aralık 2018 08:03
-A

+A

Çarşamba’da siyasi çalışmaları değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Çarşamba Belediye Başkan Aday Adayı-İşadamı Adem Uzal, yerel seçim çalışmalarına vurgu yaptı. Uzal, gazetemize yaptığı açıklama da; MHP’lilerin ve gönül dostlarının, ısrarlı bir şekilde Çarşamba Belediye Başkanlığı’na aday olması yönünde talepleri karşısında, gördüğü lüzum üzerine MHP’den Çarşamba Belediye Başkan lığı’na aday adayı olduğunu söyleyerek “2009 yılında da Çarşamba Belediye Başkanlığı’na MHP’den aday adayı olmuştum. Çarşambamıza sosyal ve ekonomik yatırımlar yapmak maksadı ile çıktığım bu yolda, ekonomik ve sosyal projelerimi hayata geçirmeye çalışacağım. Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli beyin, Türkiye’nin gündemini sarsacak ‘İttifak Projesi’ni ortaya atmasından sonra Türk siyaseti tekrar farklı yapılanmaların içine girdi. Bir tarafta ‘önce ülkem ve beka’ tarafı olan Cumhur ittifakı, diğer tarafta kimin kim olduğu belli olmayan, her türlü marjinal kadroların ve ilaveten HDP-PKK’nın biraraya geldiği Millet ittifakı. Böylesi bir ortamda Cumhur ittifakı her türlü gücü eline geçirmiş bulunmaktadır. İttifak olarak hedefimiz, elimizdeki mevcut belediyeleri korumak ve artı Millet ittifakının elinde bulunan belediyeleri de Cumhur ittifakına katmaktır” dedi.
MHP iLE ORGANiK HAREKET ETME ZARURETi VARDIR
Samsun’da Cumhur İttifakı olarak ezici çoğunlukla tüm belediyeleri kazanacaklarını öne süren Uzal “Konjoktür olarak halkımızın MHP’ye olan teveccühleri, çok yüksek boyutlardadır. Şayet ittifak olmazsa, MHP Samsun’da, Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere en az 10-13 ilçe belediye başkanlığını kazanabilecek güçtedir. Yapılan tüm araştırmalarda MHP, büyük itibar, güven ve halkın muhabbetini kazanmıştır. Halkımızın MHP’ye karşı inanç ve temayülleri çok yüksek boyutlardadır. Bu itibarla ittifak birlikteliği, mantık ve anlayış ölçülerine göre yapılmalıdır. Samsunumuzda, Büyükşehir Belediyesi’nden başlayarak ilçe belediye başkanlıklarında favori olan MHP ile organik hareket etme zarureti vardır. Toplumda AKP’ye olan tepkilerden doğacak oy kaybının MHP’ye yöneleceği dillendirilirken, benlik duyguları ile hareket edilip, seçmenlerin karşı cepheye yönelmesine vesile olunmasın. AKP-MHP ittifakı Samsun’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte tüm İlçe Belediye Başkanlıklarını kazanacaktır. Yani Samsunda Cumhur ittifakı 17+1 yapacaktır. Bu ihtişam nefislere kurban edilmesin. Yerel seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak : Serdar OKTAV

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...