Samsun

iYi Parti’de Aksoy dönemi

İYİ Parti Samsun İl Kongresi dün yapıldı. 5 adayın yarıştığı kongrede Hasan Aksoy açık ara fark ile il başkanlığına seçildi

iYi Parti’de Aksoy dönemi

10 Ağustos 2020 06:59
-A

+A

İYİ Parti 2. Olağan Kongresi dün gerçekleştirildi. Kongrede mevcut Başkan Recep Güleroğlu’nun yanı sıra Hasan Aksoy, Ayşe Ayan, Ceyhun Karaca ve Murat Keskin yarıştı. Kongrede Hasan Aksoy 185, Recep Güleroğlu 129, Ceyhun Karaca 117, Ayşe Ayan 88 ve Murat Keskin 49 oy aldı. Buna göre Hasan Aksoy, İYİ Parti’nin yeni il başkanı oldu.
Başkan Aksoy kongrede oy kullanan tüm delegelere teşekkür ederek İYİ Parti’nin Türkiye’de Samsun’da büyük kazanımlara imza atacağını ifade etti. Başkan Aksoy, “İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde cesur yürekli İYİ’lerin başlatmış olduğu, demokrasimize nefes aldırmış kutlu bir harekettir. İYİ Parti AKP’nin seçim kaybedebileceğini bu millete göstermiş kutlu bir harekettir. (Samsun’da İlkadım-Atakum) Ankara, İstanbul seçimleri. Ülkemizin hali ortada, hukuk yok, adalet yok, liyakat yok, dış ilişkiler berbat, ekonomi günden güne kötüye gidiyor, eğitim sistemi perişan, işsizlik almış başını gidiyor; muhafazakâr iktidar söylemiyle geldiler, maneviyat günden gün bozuluyor, ahlaki çöküntü hat safa da. Bütün bunların düzelmesi için İYİ Parti iktidar olmalıdır. İYİ Parti bu milletin tek umududur” dedi.
Aksoy açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Toplumsal huzur, barış ve kardeşlik, milletin ayrıştırılmaması tam tersi bütünleşmesi için İYİ Parti iktidar olmalıdır. Bilgi çağını yakalamak, beyin göçünü önlemek, kalkınmak, ilerlemek, üretmek, aş, iş, emek için İYİ Parti iktidar olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı, değerleri, özgürlükleri ve gerçek demokrasi için İYİ Parti iktidar olmalıdır. Geleceğimiz olan gençlerimize aydınlık bir gelecek bırakabilmek için İYİ Parti iktidar olmalıdır. Kadınlarımızın toplumsal yaşamda etkin bir biçimde yer alması, katkı sağlaması için İYİ Parti iktidar olmalıdır. Kısaca Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk ulusunun güzel geleceği için İYİ Parti iktidar olmalıdır.”
Her zaman net olacaklarını belirten Aksoy, “İl başkanlığımızda kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kırmayacağız, dökmeyeceğiz, kutuplaştırmayacağız. Küçük olsun, benim olsun mantığı gütmeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Siyasetimiz açık, şeffaf olacaktır. (Bir saniyesine dahi hakim olamadığımız dünyada fırıldak olmayacağız. Net olacağız. Düz olacağız.) Kapalı kapılar ardında siyaset yapmayacağız. Koltuk değil ayakkabı eskiteceğiz. İl Başkanlığımızda süratle gönüllü üyelik seferberliği başlatacağız. Aidiyet duygusunu oluşturacağız. Üye sayısının artması iktidara daha hızlı yürümemizi sağlayacaktır. Samsun’da İYİ Parti’de siyaset yapmayı kolaylaştıracağız” diye konuştu.
Haber Merkezi
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU