Spor

Judocularımız Avrupa’dan sonra Afrika’da da ses getirdiler

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz,"Ümit Milli ve Samsun TOHM Judocularımız, Tunus’ da gerçekleştirilen Afrika Kupası müsabakalarından üstün başarıyla ayrıldılar" dedi.

Judocularımız Avrupa’dan sonra Afrika’da da ses getirdiler

24 Nisan 2018 13:23
-A

+A

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral  Karayılmaz "İki yıl süresince, Avrupa’ da başarılı sonuçlar elde eden judocularımız; 21 Nisan 2018 tarihinde, Tunus’ da yapılan Afrika Kupası’ karşılaşmalarında, toplam sekiz sıkletin beşinde final oynayarak, üç birincilik, iki ikincilik, beş üçüncülükle, toplam on madalya elde eklediler. İl Müdürlüğü olarak başarılarından dolayı Ümit Milli Judo Takımımızı ile Samsun TOHM Judocularımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz" diye konuştu
MiLLiLERiMiZ EMiN ELLERDE
Samsun TOHM Judo sporcularımızla entegreasyonu sağlanan Judo Ümit Milli Takımımız; Teknik Direktör Sebahattin Zayimoğlu ve antrenörlerimiz Furkan Othan, Erkut Şahin, Erdal Doğan ve Dilgam Aliyev eşliğinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken, 2017 yılında yakalanan yükseliş ivmesini 2018 yılında Afrika Kıtası’ na da taşıdı. 11 sporcu ile katılım gösterilen Afrika Ümitler Kupası müsabakalarında; 10 sporcumuz madalyaya ulaşırken, 1 sporcumuz yedinci olma başarısı göstermiştir. Bu memnuniyet verici sonuçlar, judo branşında geleceğin olimpik kadrosunun inşa edildiğinin en önemli göstergesidir.
BÜYÜK BAŞARI ELDE ETTiLER
Son derece çekişmeli müsabakalar neticesinde başarılı sonuçlar elde eden judocularımız kilolarına göre şöyle;50 kg Muhammet Demirel ikinci, Emirhan Karahan üçüncü,55 kg Berat Bahadır ikinci, Abdulaziz Kara üçüncü,60 kg Salih Yıldız birinci,66 kg Umalt Demirel üçüncü,81 kg Ahmet Burak Çuhadar birinci,90 kg Ömer Kemal Aydın birinci, Çağrı Doğan ile Fatih Enes Acet üçüncülük oldu. 

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...