Samsun

KADEM Vakfı’ndan Samsun’a yüksek öğrenim kız yurdu

KADEM Vakfı 2019-2020 yılı itibariyle Türkiye çapındaki yurt sayısını 21 ‘e taşırken, aralarında Samsun’un da bulunduğu yeni yurtlarını da bu yıl açıyor. Samsun’un Çarşamba ilçesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mustafa Güneşdoğdu Kampüsüne yürüme mesafesinde yer alan KADEM Vakfı Samsun Yurdu’na kayıtlar Vakıf web sitesi üzerinden online devam ederken, yurda şahsen başvuru şeklinde de yapılabiliyor

KADEM Vakfı’ndan Samsun’a  yüksek öğrenim kız yurdu

6 Eylül 2019 06:50
-A

+A

Kadın ve Demokrasi Vakfından yapılan açıklamaya göre; “KADEM Vakfı olarak, medeniyetimizin önemli yapı taşlarından biri olan Vakıfların; hayat veren, merhamet ve insaniyeti önceleyen değerlerinden ilham alarak 2015 yılında kurulmuştur.
KADEM Vakfı, toplumda kadınların birikimlerini ve yeteneklerini daha verimli kullanabilecekleri uygun zeminler oluşturmayı amaç edinirken; nitelikli, toplumsal farkındalığı yüksek, özgüven sahibi şahsiyetler yetiştirmeyi hedeflemektedir.
Vakfımız üniversite çağındaki genç kızlarımızın sosyo-kültürel, ekonomik, sanatsal ve akademik alanda üretken bireyler olmalarını teşvik etmek üzere Türkiye genelinde kurduğu yurtlar aracılığıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
KADEM Vakfı yurtları, genç kızlarımızın eğitimlerini sürdürürken her türlü barınma ihtiyaçlarını ve güvenliklerini önceleyerek hizmet vermektedir. Farklı seçeneklerdeki odaları, kütüphane, bilgisayar ve etüt alanları, toplantı ve konferans salonları, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmetleri, çamaşırhane ve ütü bölümleriyle yurtlarımız modern, temiz ve konforlu yaşam alanları sunmaktadır.
Yurtlarımızda; geleceğin bilinçli anneleri ve başarılı şahsiyetleri olacak genç kızlarımız için sosyal hayatlarında ihtiyaç duyacakları her konuda seminerler, atölye çalışmaları, tarihi-kültürel geziler ve sosyal sorumluluk projeleri düzenlenmektedir.
KAYITLAR BAŞLADI
KADEM Vakfı tarafından yapılan açıklamada yurt kayıtlarının başladığı da ifade edildi. Kadem Vakfı Samsun Yurdu 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde; 160 kişilik kapasitesi, uzman kadrosu, konforlu odaları, sosyal, kültürel imkanları ve OMÜ Çarşamba Mustafa Güneşdoğdu Kampüsüne yürüme mesafesiyle, öğrencilerimizin hizmetindedir. Aile sıcaklığında rahat, huzur ve güvenin adresi olan KADEM Vakfı Samsun Yükseköğrenim Kız Yurdu’na kayıtlar; http://kademvakfi.org.tr/yurtlarimiz/samsun/ adresinde bulunan başvuru formu doldurularak gerçekleştirilmektedir. Yurtlarımızda yapılacak olan mülakatların ardından 2019-2020 eğitim ve öğretim dönemi öncesi kesin kayıtlar açıklanmış olacaktır” ifadeleri kullanıldı. Şennur ERCAN
 
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU