Spor

Kamuran Soykıray, mezarı başında anıldı

Samsunspor’un efsane futbolcularından Kamuran Soykıray, vefatının 17. yıl dönümünde kabri başında anıldı

Kamuran Soykıray, mezarı başında anıldı

29 Kasım 2017 15:51
-A

+A

Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Samsun Şube Başkanı Gültekin Kullukçu, TÜRFAD Genel Merkez Yönetim Kurulunun İzmir de düzenlenen “Hoşgeldiniz” Şampiyonlar ödül töreni sonrası Samsunspor efsane Teknik Direktörü ve TÜFAD eski Başkanı Kamuran Soykıray’ın kabrini ziyaret etti.
Kamuran Soykıray, İzmir ve Altay’ da forma giymiş Milli futbolcu, Samsunspor’u 1968-69 sezonunda 2. Lig’ den 1. Lig’ e çıkaran ve tarihe geçen ilk Teknik Direktör unvanına sahip kişi. Samsunspor’un efsane Teknik Direktörlü Kamuran Soykıray, vefatının 17. yıl dönümünde İzmir Buca Kaynaklar Mezarlığında anıldı. Anma programına TÜRFAD Samsun Şube As Başkan Ali Gürler ve Samsun Bölgesi eski klasman hakem ve gözlemcilerinden Erdinç Öncü katıldı.
  TÜRFAD Başkanı Gültekin Kullukçu, “Kamuran hocamı yıllardır mezarını ziyaret etmek hep içimde bir uhdeydi sonunda bu gerçekleştiği için çok mutluyum. Benim üzerimde emeği çok büyük. Türk futboluna yıllarca hizmet vermiş, ter dökmüş ve Samsunspor’un başarılarından hep söz ettirmiş bu insanı unutmak mümkün mü” diye konuştu. 

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...