Spor

Kapıkaya semaları rengârenk

Bafra’da üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları Festivali'nde 370 paraşütçünün atlayışı gökyüzünde renkli görüntülere sahne oluyor

Kapıkaya semaları rengârenk

28 Temmuz 2019 06:16
-A

+A

Doğal güzelliğiyle dikkati çeken Bafra ilçesine bağlı Kapıkaya ve Asarkale Mahallesindeki festivale katılanlar, çadırlarıyla kamp alanını doldurdu.
Yaklaşık 2 bin 200 sporcunun katıldığı, dört gün süren festivalde, yamaç paraşütünden dağcılığa, su sporlarından bisiklet turuna pek çok aktivite gerçekleştirildi.
Paraşütle atlayış, model uçak yarışmaları ve birçok gösterinin gerçekleştirildiği festival, yurt içi ve yurt dışından sportif havacılık meraklılarına ev sahipliği yaptı.
Türkiye'deki havacılık kulüplerinden 350, yurt dışından 20 sporcu olmak üzere 370 paraşütçü de festivalde atlayış gerçekleştirdi.
Doğaseverler, Altınkaya Barajı'nın doğal güzelliğine karşı yapılan atlayışları, Kapıkaya kayalıkları üzerinden tehlikeye aldırış etmeden ilgiyle izledi.
Festivalin açılışını yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kapıkaya Festivali ile Bafra'nın doğal güzelliklerini tüm dünyaya tanıttıklarını söyledi.
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivalimiz kısa sürede ülkemizde adını duyurdu. Her defasında daha geniş kitlelerin konuştuğu ve katılım göstermesi için çaba içinde olacağız dedi.  Şennur ERCAN
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU