Samsun

Kardeş Belediye’ye Türk Dünyası Belediyeler Birliğinden İtfaiye

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza Belediyesi ile kardeş şehir olan ve Atatürk’ün babası ve dedesinin köyü olan Kocacık’ın bağlı olduğu Merkez Jupa Belediyesine bir adet itfaiye aracı tahsis edildiğini belirtti.

Kardeş Belediye’ye Türk Dünyası Belediyeler Birliğinden İtfaiye

19 Ağustos 2017 17:15
-A

+A

İkiz yapmış olduğu açıklamada Atatürk’ün Babası Ali Rıza Efendinin köyü olan Kocacıkın bağlı olduğu Makedonya’nın Merkez Jupa Belediyesi ile 2016 yılında kardeş şehir olduklarını belirterek; “ O günden bu yana sıkı ilişkiler içerisinde olduğumuz Merkez Jupa Belediyesine bizimde üye olduğumuz Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından bir adet itfaiye aracı hibe edildi. Merkez Jupa halkına hayırlı olsun. Bizlerde en kısa sürede kardeş şehrimizi ziyaret edeceğiz.” Dedi.
Konu ile ilgili olarak Merkez Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbraim ise; “Bir yıl devam eden çabalarımızdan sonra itfaiye aracına belediye olarak sahip olduk. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu, genel sekreteri Fahri Solak ve bizimle devamlı irtibatta bulunan Vedat Halilovik kardeşimize ve ayrıca her zaman bizlerin yanında olan ve bizlere destek veren Havza Belediye Başkanı Sayın Murat İkiz’e de teşekkür ederim.” dedi. Mustafa BALÇIK
mizde bulunan ve kültürel zenginlik olarak gördüğümüz roman kardeşlerimize kültür, eğitim, tesisleşme, spor alanları vb bir çok alanda projelere imza attık. Bu projelerimizle Roman mahallelerimizin sadece fiziki dönüşümünü sağlamadık, aynı zamanda insanlarımızın da hayata bakışını değiştirerek, sosyal dönüşümü de sağladık” dedi.
 
Canik’te Romanların Yüzü Gülüyor
Yavuzselim ve İkiyüz Evler mahallerinde roman vatandaşlar için projelerine devam ettiklerini söyleyen Başkan yardımcısı Usta ,” Roman kardeşlerimiz Canik için zenginliktir. Bizlerde bu zenginliği daha fazla ortaya çıkarmak için Roman vatandaşlarımızın yaşadığı mahallelerde bir çok projeler gerçekleştirdik. Yavuzselim Mahallemizde alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamamlandı. Güzel Evim Mutlu Geleceğim projemizle sıvasız, boyasız evler boyandı ve pırıl pırıl hale geldi.Mahallede bulunan park ve cami etrafı peyzaj düzenlemesi ile yaşanabilir hale getirildi. Ve en önemlisi de Yavuzselim mahallemizde dönüşümü tamamen sağlayacak alan içerisinde etüt merkezlerimiz, sıbyan okulu, müzik sınıfları, aile okulu gibi bölümlerin yer aldığı Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezimiz çok yakında hizmete girecek. Yine Roman vatandaşlarımızın yaşadığı İkiyüz Evler mahallemizde de alt yapı, üst yapı, parkeleme çalışmalarımız tamamen bitmişti.İkiyüz Evler Şehit Cennet Yiğit Halı Saha ve Eğitim, Kültür merkezimiz vatandaşlarımızın hizmetinde. Yapmış olduğumuz bu çalışmalarla Canik’te roman vatandaşlarımızın yüzü gülüyor “ dedi. Mustafa BALÇIK
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...