Samsun

Kavak’a dört dörtlük yatırım

Kavak’ta kireç, hazır beton, kilitli taş ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren Dörtler Kireç Sanayii akaryakıt iş koluna da yatırım yaptı

Kavak’a dört dörtlük yatırım

16 Eylül 2020 06:34
-A

+A

Kavak’ta yaklaşık yarım asırdan bu yana faaliyet gösteren Dörtler Kireç Limitet Şirketi, aldığı yeni yatırım kararı doğrultusunda beşinci şubesini açarak akaryakıt sektörüne de yatırım gerçekleştirdi. Şirket Genel Müdürü Çetin Örsel, “ Memleketimizden kazandığımızı yine memleketimize yatırım olarak geri veriyoruz” dedi.
Samsun Ankara Karayolu üzerinde günümüz teknolojik yeniliklerine uygun olarak kurulan Dörtler GO Petrol Akaryakıt İstasyonu müşterilerin her türlü ihtiyacına yanıt verebilecek şekilde oluşturulduğunu belirten Şirket Genel Müdürü Çetin Örsel, memleketlerine yatırımlarının şirketlerinin büyümesine paralel olarak devam edeceğini söyledi.
Seçkin bir davetli topluluğu eşliğinde yapılan açılış törenine Kavak Kaymakamı İbrahim Engin Şenay, Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Onur Bakır, MHP İlçe Başkanı Cahit Kamber, CHP İlçe Başkanı Şakir Altun, İYİ Parti ilçe Başkanı Sefer Kırış ve Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Osman Atlı katıldı. Kurdele kesiminde konuşan Kaymakam İbrahim Engin Şenay, yapılan her yeni yatırımın yeni istihdam alanı demek olduğunu belirterek “ Ülkemizde yatırım yapan tüm girişimcilerimize minnettarız” dedi.
Törende konuşan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ise ilçenin büyümesi ve gelişmesinin en güzel ispatının yeni açılan işyerleri olduğunu belirterek  “ Gelişen ve büyüyen Kavak sadece dışarıdan gelecek yatırımcı beklemiyor. Kendisi de imkanları doğrultusunda yatırımlar yaparak elini taşın altına koyup memleketinin kalkınmasına katkı sunuyor” dedi.
Açılışı yapılan tesisin bölgede önemli bir açığı kapatacağını ve sunacağı hizmet kalitesi ile de örnek teşkil edeceğini anlatan Şirket Genel Müdürü Çetin Örsel’de, yeni girdikleri sektöre yaklaşık üç milyon lira yatırım yaptıklarını belirtti. Örsel, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Yaklaşık yarım asırdır ilçede kurulu ocaklarından çıkardığı maden ile Samsun’un yanı sıra bölge il ve ilçelerinde ihtiyaçlarını karşılayan Dörtler Kireç, bölgemizin ihtiyaçlarını da dikkate alarak şimdi de Akaryakıt sektörüne girdi. Hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan gerçekleştirdiğimiz yatırım ile Kavak modern bir işletme daha kazanmış oldu. Bizler aile olarak memleketimizi seviyoruz. Kavak’tan kazandığımızı da yine Kavak’ta yatırıma dönüştürerek gençlerimize yeni iş sahaları açıyor böylelikle istihdam konusunda taşın altına elimizi koymaktan geri kaçınmıyoruz. Şirketimizin faaliyet gösterdiği sektörlerde ki gelişim ve büyümelerine paralel olarak bundan sonra da memleketimize olan yatırımlarımız devam edecek olup aile şirketimizi kontrollü bir şekilde kurumsal yapıya kavuşturmak için var gücümüzle çalışacağız. Şennur ERCAN
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU