Samsun

Kavak'ta ki şehit kabirleri ziyaret edildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında tüm yurt genelinde olduğu gibi Kavak’ta da şehit kabirleri ziyaret edildi

Kavak'ta ki şehit kabirleri ziyaret edildi

11 Temmuz 2018 15:56
-A

+A

15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yılı nedeniyle 11 temmuz tarihinden itibaren yurtiçi ve yurtdışında çeşitli etkinlikler düzenlenirken Kavak’ta da 5 gün boyunca çeşitli etkinlikler yapılacak. Bu kapsamda bugün Tabaklı mahallesinde bulunan şehit Ümit Eker’in kabri başında dua edildi ve şehitin ailesi ziyaret edildi. Ziyarete Kavak Kaymakamı Fahri Onay, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İlçe Jandarma Komutan Vekili İsmail Karaköse, İlçe Emniyet Müdür Vekili Cengiz Metin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Büyük, İlçe Müftüsü Nuh Arslan ve Kavak Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.
 ÜLKEMiZi GÜZEL GÜNLER BEKLiYOR
Tabaklı mahallesinde bulunan şehit Ümit Eker’in mezarı başında Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesinden sonra konuşan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Allah tüm şehitlerimize rahmet etsin. Tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Allah Devletimize, milletimize zeval vermek isteyenlere fırsat vermesin. İnşallah, milli birlik, bütünlük ve kardeşlik içinde Türkiye'miz güzel günlere gidecek. Şimdi tüm şühedanın ruhları bizimle beraber. Allah, şehitlerimizin ailelerine ve milletimize sabır, gazilerimize de sağlık ile afiyet versin" diye konuştu.
 O HAiN GECEYi UNUTMAYACAĞIZ
Sarıcaoğlu, “Tüm Türkiye, 15 Temmuz gecesi millet olma şuuruyla diline, dinine, etnik yapısına, ırkına, yaşına bakmadan kadın veya erkek demeden meydanlara inerek, hainlere dersini verdi. Milletimizin kahramanlığıyla gurur duyuyorum. 15 Temmuz'da alçak, hain ve belki tarihimizdeki en kanlı, en hain terör örgütüne karşı 80 milyon vatandaşımız dimdik ayakta durdu ve vatanını korudu. Ülkemizin yaşadığı o hain geceyi asla unutmayacağız” dedi.
 HEMŞEHRiLERiMLE GURUR DUYUYORUM
15 Temmuz 2016 yılında yaşanılan hain darbe girişiminde tüm Kavaklıların bir sms ile sokağa döküldüğünün altını çizen Başkan Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “O hain ve karanlık gecede tüm hemşehrilerimize attığımız bir sms ile tüm hemşehrilerimiz meydanlara indi. Ülkesine ve milletine böylesine sahip çıkan bir milleti kimsenin yıkmaya asla gücü yetmez. Tüm Türkiye başta olmak üzere Kavaklı hemşehrilerimle gurur duyuyorum. Rabbim hepsinden razı olsun, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin” ifadelerinde bulundu. 

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Söz, Atakumluların olacak!..

Söz, Atakumluların olacak!..

08:11 - 23 Şubat 2019

Bilim ve eğitim kenti Atakum!..

Bilim ve eğitim kenti Atakum!..

08:10 - 23 Şubat 2019

Güçlü meclis güçlü hizmet

Güçlü meclis güçlü hizmet

08:09 - 23 Şubat 2019

31 Mart’ta millet kazanacak

31 Mart’ta millet kazanacak

08:02 - 23 Şubat 2019

Gençlerle, ‘AB Sohbeti’

Gençlerle, ‘AB Sohbeti’

08:59 - 23 Şubat 2019