Samsun

Kaymak’tan 18 Mart mesajı

Samsun Valisi Osman Kaymak, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlandı

Kaymak’tan 18 Mart mesajı

18 Mart 2020 06:49
-A

+A

Vali Kaymak, “Yedi düvele karşı kazandığımız Çanakkale Zaferi; tarihten silinmek istenen bir milletin bütün imkânsızlıklara, o günün yokluk ve çetin şartlarına rağmen, aziz milletimizin yüksek irade ve sarsılmaz inancıyla verdiği mücadele destanıdır.  Milli tarihimiz ve dünya tarihini adeta yeniden şekillendiren, tarihte eşi benzeri olmayan Çanakkale Zaferi, bir kahramanlık destanı ve Cumhuriyetimizin kuruluşu için önemli bir adımdır.
Türk milletinin varlığını sürdürmek için mücadele verdiği Çanakkale Zaferi, tüm dünyaya Türk askerinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu, Türk Milletinin varlığını her şeyin üzerinde tuttuğu bir destanın adı olup, bu destanın her satırında insanlık onuru, bayrak, mukaddesat ve vatan sevgisi vardır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.’ sözüyle Çanakkale’deki askerimizin manevi gücünü, vatan uğruna canını esirgemeyişini ve bu büyük zaferin hangi ruhla kazanıldığını gözler önüne sermektedir.
100 yıl önce Samsun’dan atılan adım ile başlayan milli mücadelemiz bitmemiş olup halen devam etmektedir. Ülkemize yapılan maddi ve manevi saldırılara karışı milletimiz, birik ve beraberlik içerisinde bulunarak en güzel cevabı vermektedir.” Haber Merkezi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU