Samsun

Kaymak’tan Nevruz Mesaji

Samsun Valisi Osman Kaymak Nevruz Bayramı münasebetiyle açıklamada bulundu.

Kaymak’tan Nevruz Mesaji

21 Mart 2020 06:30
-A

+A

Kaymak açıklamasında ”Yenigün anlamına gelen ve baharın gelişini, doğanın uyanışını müjdeleyen, bolluk ve bereketin simgesi Nevruz,  Balkanlar’dan Orta Doğu’ya, Anadolu’dan Orta Asya’ya uzanan geniş bir coğrafyada yüzyıllardır devam eden ortak bir kültür zenginliği, kadim bir gelenektir.
Bahar ile doğanın uyanışını ve sonsuz bir bereketin geldiğini müjdeleyen Nevruz,  yüzyıllardır kardeşlik bağını pekiştiren ve insanları bütünleştiren bir bayram olarak kutlanmıştır.
Milli birlik ve beraberliğin, birlikte yaşama isteğinin güçlenmesi ve dayanışmanın sağlanmasında da önemli yer tutan Nevruz’un, amacına ve anlamına uygun olarak, barış iklimi ve kardeşlik hukuku içinde kutlanması, millet olarak birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendirecektir.
 
Yüzyıllardır yakılan nevruz ateşiyle baharın gelişi  kutlanırken; bu kutlamaların dostluğa, mutluluğa, bolluğa, sevgiye ve paylaşıma vesile olmasını  temenni ediyor, başta Samsunlu hemşehrilerim olmak üzere  milletimizin ‘Nevruz Bayramını’ kutluyorum.” diye konuştu.  Berna Altınova
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU