Samsun

Kaymak ve Yılmaz Havza Konaklarını inceledi

Vali Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Havza Konaklarını inceledi

Kaymak ve Yılmaz Havza Konaklarını inceledi

12 Nisan 2018 13:27
-A

+A

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Havza’da tarihi Havza Konakları ve Merkez İlkokulu binasını incelediler.
Vali Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Bahçelievler Mahallesinde bulunan Havza Konaklarını  ve tarihi Merkez İlkokulu binasını inceleyerek turizme kazandırılması konusunda görüş alışverişinde bulundular.
İncelemede Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’den bilgiler aldılar.
Ziyaret sonunda açıklamada bulunan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yapılan incelemede tarihi Havza Konaklarının ve Merkez İlkokulunun turizme kazandırılması içn görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek; “Tarihi Merkez İlkokulu binası Taş Mektep Cumhuriyet tarihinde önemli bir yere sahiptir. İlk müdafaa-i hukuk cemiyetinin kurulduğu, Atatürk’ün Rus heyeti ile görüştüğü ve 4200 silahlı Havzalının Atatürk ve silah arkadaşlarına tabi olduğu tarihi olaylara tanıklı eden bu bina ve içerinde Atatürk’ün de kaldığı Çonoğlu Konağının da bulunduğu 5 adet tarihi konak ilçemiz için çok önemli. İnşallah yapılacak çalışmalar ile bu değerlerimiz en kısa sürede turizme kazandıracağız” dedi. 

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...