Samsun

Kenevirin başkenti Vezirköprü olacak!

Geçtiğimiz hafta sonu Aday belirlemek üzere Samsun’a gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrar aday gösterilen Vezirköprü Belediye Başkan İbrahim Sadık Edis, ” Kullanılmadığı alan neredeyse olmayan Doğal Kenevirin “Türkiye’deki Merkezi Vezirköprü olacak” takdiriyle ve aynı zamanda Endüstrisinin de yine burada Vezirköprü’de kurulacak ol

Kenevirin başkenti Vezirköprü olacak!

23 Ocak 2019 13:04
-A

+A

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrar aday gösterilen Vezirköprü Belediye Başkan İbrahim Sadık Edis, ”Bu kutlu yolun baş mimarı, Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye, Partimizin aday tespitinde çalışan tüm kurul üyelerine, Bakanlarımıza, Ak Parti Çevre ve Şehircilikten sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekilimiz Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a Milletvekillilerimize,  İl Başkanımıza ve AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Demir’e AK Parti'den bizleri, üçüncü kez Vezirköprü’müze hizmet görevine layık bir aday gösterdikleri için ve ayrıca benimle bitlikte olan Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Sayın Mehmet Kurt başta olmak üzere, Yönetim Kurulu Üyelerimize, Belediye Meclis Üyelerimize Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyelerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi bir kez daha iletmek istiyorum” dedi.
GÖNÜL BELEDiYECiLiĞi, GÖNÜL BiRLiĞiYLE HiZMETLER YAPMAKTIR
29 Mart 2009 tarihi itibariyle başlamış olduğumuz bu kutlu yürüyüşe, 2019 yılı itibariyle de güveni asla kırmadan, yolun başında olduğu gibi aynı gayret, aynı çalışma ve aynı şuurla yoluna devam edeceklerini vurgulayan. Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, ”Adaylığımızın kesinleşmesi, bizi rehavete kapılmaksızın tecrübelerimiz önderliğinde daha çok çalışmamızı sağlayacaktır. Gönül belediyeciliği, hep beraber yaşadığımız ilçeye gönül birliğiyle hizmetler yapmaktır. Vezirköprü'de hem gönül belediyeciliği hem hizmet belediyeciliği anlamında ilklere imza attık.2009 yılında devraldığımız 10 milyon belediye bütçemizi 2019 yılı itibariyle 60 milyona çıkardığımız gibi hızımıza hız katıp, Vezirköprü’müz için hep beraber her zamankinden çok çalışacağız. Hedefimiz hem gönüllere girmek hem de öncü bir belediyecilik ortaya koymaktır. Vezirköprü'yü mutlu insanların yaşadığı ilçe olmasını sağlamak için gece gündüz aynı gayretle daha çok çalışacağız” diye konuştu.
KENEViRiN TÜRKiYE’DEKi MERKEZi VEZiRKÖPRÜ OLACAK!
Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta sonu Samsunda gerçekleştirilen aday tanıtım programında Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Vezirköprü’ye ilişkin bir müjdeyi verdiğini ifade eden Başkan Edis, ”Bizler de bu ana hep beraber tanık olduk. Kenevirin teşviki ve aynı zamanda endüstrisinin de desteklenmesi Vezirköprü’nün turizmde olduğu gibi Tarımda da kendi şahsına münhasır özellikleri hem ilçemiz hem ülkemiz açısından önem taşımaktadır. Kenevir Vezirköprü’lülerin gündelik hayatlarında ısınma ve besicilik konusunda kullandıkları ancak belli bir süre kullanımına ara verdiği bir bitkidir. 2016 yılından itibaren odaklanarak takip ettiğimiz kenevirin işlevine değinecek olursak; faydası oldukça çok ve sektör dağılımda geniş bir yelpazeye sahip hammaddedir. Öte yandan, tarladan elde edilen kenevir liflerinden, tekstil sanayiinde, çekirdeklerinden de kozmetik sektöründe yararlanılıyor. Odunsu sapı ise, kâğıt ve kumaş üretiminde kullanılıyor” ifadelerini kullandı.
VEZiRKÖPRÜ’NÜN KALKINMASINDA ÖNCÜ OLACAK!
Kısaca kenevir deyim yerindeyse derisinden, etinden, sütünden yararlanılan muazzam bir bitkinin olduğunu hatırlatan Başkan Edis, ”Velhasıl bizler de; İlçe Başkanımız Mehmet Kurt ile birlikte Tüm Türkiye’yi ve ihracatı ile Dünyanın belli bölgelerini büyük ölçüde etkileyecek bir bahsin, sözüyle muhatabı olma mutluluğundayız. Kullanılmadığı alan neredeyse olmayan Doğal Kenevirin “Türkiye’deki Merkezi Vezirköprü olacak” takdiriyle ve aynı zamanda Endüstrisinin de yine burada Vezirköprü’de kurulacak olup yine tekstilinin de burada yapılacağının müjdesini almış olduk. Bizim Vezirköprü olarak burada üzerimize düşen meseleyi gündemden düşürmeyerek projelendirmeler ile sürecin daimi takipçisi olmaktır. Bu zamana kadar Memleketimize faydası olacak, küçük veya büyük farketmeksizin her gelişmenin takipçisi olduk, gayret ettik. Yine böylesine bir hizmetin gerçekleşmesi hususunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Hep dedik ya, Söz vermişsek yapabilmenin, yapamayacaksak söz vermemenin edebi içerisinde olacağız. Aynı şuur ve inançla ile bizde aldığımız müjdenin takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.
YENi NESiL BELEDiYECiLiKTE ÖNCÜ PROJELERiMiZi AÇIKLAYACAĞIZ.
Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsımı Vezirköprü Belediye Başkan Adayı olarak göstermesiyle birlikte, ben ve arkadaşlarım kendisine layık olmak üzere elimizden gelen gayreti göstereceklerini altını çizen Başkan Edis, ”Uzman arkadaşlarımız ve akademisyenlerimizle Vezirköprü'yü yeni nesil belediyecilikte öncü hale getirecek birçok projeyi hemşerilerimize açıklayacağız. Halkımızın beklentilerini inşallah karşılayacağız. Kapımız dün olduğu gibi bugün de herkese açık olacak. Hizmet Belediyeciliği ile Gönül Belediyeciliği, Vezirköprü'de Ak Parti ile başlamıştır, hız kesmeden devam edecektir. Seçim kampanyamızı bugünden itibaren başlatmış bulunmaktayız“ dedi.
HALKIMIZIN HiZMETKARI OLDUK, OLMAYANDA DEVAM EDECEĞiZ
Davamıza olan inancımızla birlikte çalınmadık kapı, sıkılmadık el ve girilmedik gönül bırakmayacaklarını işaret eden Başkan Edis," Bugünden itibaren tüm gönülleri kazanmak için adeta büyük bir seferberlik içerisinde çalışmaya başlıyoruz. Biz bu sorumluluk bilinciyle Bâkî olan sevgimiz, muhabbetimiz, çalışma ve gayretimizi daimi kılmak için buradayız. Bu bağlamda hiçbir şekilde ayrımcılığa ve ötekileştirmeye sebep olan söz ve davranışlara prim vermeksizin “Vezirköprü” ve “Vezirköprüler” olarak “bir” olacağız, “beraber” olacağız. Biz, Birlikte biriz” diyerek konuşmasını tamamladı. Bu ara Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis'in makamında ziyaretçi akını yaşandı.

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Balık tutarken hayatını kaybetti

Balık tutarken hayatını kaybetti

12:39 - 19 Ağustos 2019

Kazada ölü sayısı 2’ye çıktı

Kazada ölü sayısı 2’ye çıktı

12:37 - 19 Ağustos 2019

Samsun'da kaza: 1 ölü, 5 yaralı

Samsun'da kaza: 1 ölü, 5 yaralı

12:34 - 19 Ağustos 2019

Bu kez de kanlarını verdiler

Bu kez de kanlarını verdiler

06:08 - 19 Ağustos 2019