Kömürlü Termik Santral’e tiyatrolu protesto

Samsun 26 Ocak 2015 12:58
Videoyu Aç Kömürlü Termik Santral’e tiyatrolu protesto
A
a

 
Samsun’un Terme ilçesinde yapılması planlanan Kömürlü Termik Santral’in ilçeye kurulmaması için ‘Ufuktaki Karanlık’ adlı tiyatro gösterisi düzenlendi. 
 
Terme Belediyesi Kültür Merkezi’nde Amazon Tiyatro Grubu tarafından düzenlenen tiyatro gösterisine çok sayıda davetli katıldı. Tiyatroda ilçeye yapımı planlanan Termik Santral’in Terme’nin sonunu hazırlayacağını ileri süren tiyatro grubu, gerçekleştirdikleri programda ilçe halkını bilinçlendirmek ve hayatlarını sağlıklı sürdürebilmeleri adına santrale karşı çıkmalarını istediklerini belirttiler.
 
‘BU TOPRAKLAR YAŞANMAZ HALE GELECEK’
Programda konuşan Terme Kent Konseyi Başkanı Mustafa Güler, “Terme Ovası Karadeniz’de en uzun sahile sahip. Yeşilliklerin,tarımın en verimli topraklarına sahip bir vatan köşesidir. Kuracağınız santral bu toprakları yaşanmaz hale getirecektir. Kömürlü Termik Santral’in bölgemizde kurulmasını istemiyoruz. İnsanımızı ve vatanımız olan topraklarımızın korunması için Anayasal hakkımız olan demokratik yollardan bu projeye karşı çıkıyoruz" dedi. Tiyatro etkinliğinde gösteri öncesi Termik Santral’in çevreye verdiği zararlar konulu bir sunum yapıldı. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR