KOSGEB Başkanı Kurt'tan Rektör Ünal’a iş birliği ziyareti

Samsun 5 Eylül 2022 06:09
Videoyu Aç KOSGEB Başkanı Kurt'tan Rektör Ünal’a iş birliği ziyareti
A
a

Teknofest Karadeniz’e katılmak için Samsun’da bulunan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkanı Hasan Basri Kurt, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’a iş birliği geliştirmek adına ziyarette bulundu

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede Başkan Kurt ve Rektör Ünal, iki kurum arasındaki iş birliğini güçlendirilmesi, Samsun ve bölgenin kalkınmasına yönelik yapılabilecek proje ve çalışmalar hakkında fikir alışverişi yaptı.
Başkan Kurt, görüşmede OMÜ standını da ziyaret ettiğini belirterek Teknofest 2022 sürecinde göstermiş olduğu başarılardan dolayı Rektör Ünal’ı kutladı.
Makam ziyaretinin ardından Başkan Kurt ve Rektör Ünal, Samsun Teknopark’ı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Samsun Teknopark ve KOSGEB iş birliği süreçleri değerlendirmesine Teknopark Genel Müdürü Ekrem Altan da katıldı.
Ziyareti ve iyi niyetleri için KOSGEB Başkanı Kurt’a teşekkür eden Rektör Ünal ise küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünün önemli olduğunu belirterek ilerleyen süreçlerde KOSGEB ile iş birliğini güçlendirmek istediklerini söyledi.
Makam ziyaretine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Eren, Prof. Dr. Sevim Alışır, Prof. Dr. Mahmut Başoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. İdris Varıcı eşlik ederken, Samsun Teknopark ziyaretine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk eşlik etti.
Görüşme hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. Şennur ERCAN

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat