Spor

Koşmak en büyük zevkleri

Koşu sporunu yaşam biçimi haline getiren, birçok meslek dalından insanın bir araya gelerek oluşturduğu "Atakum Koşu Grubu" üyelerinin en büyük zevkleri koşmak.

Koşmak en büyük zevkleri

22 Şubat 2018 15:46
-A

+A

Sporun yaşamlarında önemli bir yer tutan koşu tutkunu kendilerine "Atakum Koşu Grubu" ismini veren grup üyeleri, sporun yaygınlaşması, gençlere ve çocuklara örnek olmayı amaçlıyor. Çeşitli kulüplerin, sivil toplum kuruluşlarının sportif amaçlı aktivitelerinde de yer alan grup üyeleri, tatillerde, iş çıkışlarında, sabahın erken saatlerinde ve günün herhangi bir saatinde şehrin değişik yerlerinde koşuyor. Grup üyeleri, farklı illerde düzenlenen maraton yarışlarına da katılıyor. 
Hareketleri yaşam spora teşvik
İnsanları spora yapmaya eden Atakum Koşu Grubu üyeleri yaptıkları ortak açıklamada, "Spor yapmanın da spora başlamanın da yaşı yoktur. Bazıları emekli olduktan sonra, bazıları aktif çalışma yaşamı devam ederken, bazıları da öğrencilik yıllarında koşuya başlıyor. Grubumuzda öğretmenler, askerler, öğretim üyeleri, serbest çalışanlar, doktorlar ve farklı meslek dallarından bir çok kişi var. Yapmış olduğumuz etkinlikle farklı yaşlarda ve farklı mesleklerden birçok koşu sever, hem birlikte spor yapıyor hem de birçok sağlık ve kilo sorunu ile boğuşmaktan kurtuluyor. Genç veya yaşlı, kadın veya erkek, çalışan ya da öğrenci, koşmaya karar veren ve bu konudaki kararlığını sergileyen herkesi koşmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştular. 
Her Cumartesi günü saat 08.00'de Atakum sahilindeki Çobanlı İskelesi'nde buluşup birlikte koşan grup üyeleri, buna benzer birçok yeni etkinlik yapıyor. Grupla koşmak isteyenler ve bilgi almak isteyenler, "Atakum Masterler Koşu Grubu" facebook hesabından ulaşabilir.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...