Samsun

Ladik ve Asarcık’ın alt yapı sorunu çözülüyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, ilçelerin alt yapı sorununu çözmek için ne gerekiyorsa yapmaya kararlı olduklarını açıkladı.

Ladik ve Asarcık’ın alt yapı sorunu çözülüyor

10 Nisan 2018 10:56
-A

+A

Kamil Demircioğlu yaptığı açıklamada, Ladik ve Asarcık ilçelerinin muhtelif mahalle ve caddelerinde kanalizasyon ve yağmur suyu inşaatı yapım işi projesinin 1 milyon 500 bin liraya mal olacağını belirterek, “Bu proje kapsamında şimdiye kadar Ladik ilçesinde bin 500 metre kanalizasyon hattı döşendi. Asarcık ilçesinde ise bin 400 metre kanalizasyon ve 150 metre yağmur suyu hattı olmak üzere bin 550 metre alt yapı şebeke hattı yapıldı. Proje tamamlandığında Ladik ve Asarcık ilçelerine 5 bin 400 metre kanalizasyon ve bin 300 metre de yağmur suyu olmak üzere toplam 6 bin 700 metre alt yapı şebeke hattı döşenecek” dedi. 
Projeye 5 ay önce start verildiğini kaydeden Kamil Demircioğlu, “Ladik ve Asarcık ilçelerinde şehir merkezindeki şebeke hattı çalışmaları devam etmektedir. Projenin 13 Aralık 2018 tarihine kadar tamamlanması hedefleniyor. Bu proje tamamlandığında Ladik ve Asarcık ilçelerinin altyapı sorunları büyük oranda çözüme kavuşacak. İlçelerin alt yapı sorununu çözmek için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız” diye konuştu. 
Demircioğlu, ilçelerin kırsal kesimlerinde acil çözüm bekleyen mahallelerin alt yapı çalışmalarının devam ettiğini, Kavak ilçesi Küçük Çukur Mahallesi’nde ise 2 kilometrelik kanalizasyon hattının tamamlanmak üzere olduğunu, sözlerine ekledi. 
Öte yandan Ladik İlçesi Bölge Sorumlusu ve Proje Kontrolörü İnşaat Mühendisi Can Üstün, inşaat sahasında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. 

Kaynak : İHA

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...