Dünya

LÖSEV Dünya Gönüllüler Günü’nü kutladı

“Gönüllüler Gözbebeğimizdir” diyen LÖSEV, Türkiye’nin dört bir yanında Dünya Gönüllüler günü ve gönüllülüğü kutladı

LÖSEV Dünya Gönüllüler Günü’nü kutladı

10 Aralık 2019 06:19
-A

+A

LÖSEV, Ankara vakıf merkezi ve irtibat ofislerinde Dünya Gönüllüler Gününü kutladı. LÖSEV, 40 binden fazla lösemili ve kanserli hastaya umut olurken, sağlıklı, mutlu yarınlar için el ele, birlikte çalıştığı gönüllüleri de unutmadı.
Lösemiye karşı verdikleri bu zorlu mücadelesinde LÖSEV, en büyük desteği Türkiye çapında sayıları 4 Milyonu bulan gönüllülerinden alıyor. Bu nedenle LÖSEV 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününü kutlamak ve halka Gönüllük bilinci oluşturmak amacıyla Türkiye çapında faaliyetler düzenledi.
Samsun Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencisi LÖSEV FAYDA gönüllüleri, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününde bir kahvaltı etkinliğinde bir araya gelerek gönüllüler kutladılar.
Etkinlikte gönüllü olma hikâyelerini anlatan gençlerden, Alihan Gök “LÖSEV Gönüllüsüyüm Çünkü insanlığa adanmış bir hayatı seçiyorum” “İkra PİRBUDAK böyle güzel bir amaca hizmet eden kuruluşta olmak beni mutlu ediyor” diyerek neden gönüllü olduklarını dile getirdiler.
Kahvaltının ardından Atakum sahilde beyaz bir çarşafın üzerine renkli el boyaları ile “yaşama el ver” çalışması yapan LÖSEV’in genç gönüllüleri “SEN DE GÖNÜLLÜ OL YAŞAMA EL VER” diyerek Samsun halkını LÖSEV gönüllüsü olmaya davet ettiler.
LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer LÖSEV’in bu günlere gelmesinde emeği geçen tüm gönüllülere teşekkür ederken, herkesi gönüllü olmaya davet etti. Şennur ERCAN
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Çocuklar şenlikte buluştu

Çocuklar şenlikte buluştu

06:17 - 22 Kasım 2019

HAVA DURUMU