Samsun

LÖSEV il il, köy köy tüm Türkiye’ye koşuyor

Kurulduğu 1998 yılından bu güne dek kanserle mücadelede sayısız başarılara imza atan LÖSEV kanserle savaşmaya devam ediyor

LÖSEV il il, köy köy tüm  Türkiye’ye koşuyor

17 Mayıs 2018 14:54
-A

+A

LÖSEV Türkiye genelinde 27.000 hasta ve onların ekonomik imkânları sınırlı ailelerine ihtiyaçları olan destekleri ulaştırmanın yanında, toplumun tüm kesimlerine ulaşarak hastalıktan korunma yollarını aktarıyor ve toplumsal bilinçlenme yaratıyor. Türkiye genelinde düzenlediği il ziyaretleriyle hasta ve ailelerine destekler götürmenin ve moral vermenin yanı sıra yerel makamlara ve özel kuruluşlara yaptığı ziyaretlerle de çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunarak işbirliği sağlıyor.
Ekonomik zorluklar içinde uzun ve pahalı bir tedavi sürecinden geçen lösemili çocuklar ve ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmek için bir araya gelerek moral kazanmalarını sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında iftar yemekleri düzenliyor
LÖSEV SAMSUN’DA LÖSEMiLi ÇOCUKLAR VE AiLELERiYLE iFTAR YEMEĞiNDE BULUŞTU
15.05.2018 tarihinde Samsun’a gelen Sosyal Hizmetler yönetmeni Özge İzmirli ve Sosyal Hizmet Uzmanı Ece DİNÇ lösemili çocuklar, aileleri ve kanser hastalarıyla düzenlenen İftar yemeğinde bir araya geldi. Ailelerle birebir iletişim kurarak sorularını dinleyen İzmirli düzenledikleri iftar yemekleriyle birlikte paylaşmanın ve yardımlaşmanın öneminin vurgulandığı Ramazan ayında da onları yalnız bırakmadıklarını belirtti. Resmi kurumları, hastaneleri ve okulları da ziyaret eden LÖSEV Heyeti, artık Samsunda daha yoğun çalışmalar yürüteceğini açıkladı. Kardeş okul projesi kapsamında tüm Türkiye’ de öğrencilerle bir araya gelen yetkililer Samsun’da da Canik Tevfik İleri ilkokulun’da da bilinçlendirme semineri gerçekleştirdi.
SAMSUN’DA LÖSEVE KAYITLI 311 AiLE VAR
Yaptıkları ev ziyaretleri ile birlikte hastalar ile daha yakın iletişime geçtiklerini belirten İzmirli, “Samsun’da LÖSEV’e kayıtlı 311 aile var düzenli olarak buraya gelerek hem çalışmalarımızı yürütüyoruz hemde ailelere ev ziyareti düzenliyoruz. Ziyaretlerimizden çok mutlu oluyorlar kendilerini önemsenmiş hissediyorlar. LÖSEV’i kendi şehirlerinde tanıtmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Bizde il ziyaretlerinde ailelerimiz ve gönüllülerimiz ile birlikte kamuoyu bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Tüm halkı LÖSEV gönüllüsü olmaya çağırıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi biz kocaman bir aileyiz herkesi bu ailenin bir parçası olmaya davet ediyoruz” dedi.
Etrafınızdaki kanser hastalarını LÖSEV’e yönlendirin çağrısında bulunan Özge İzmirli hastalara ulaşabilmenin çok değerli olduğunu yetişkin ve çocuk ayırt etmeden tüm kanser hastalarına ulaşarak desteklerini iletmek istediklerini söyledi.
DOLANDIRCILARA DiKKAT
LÖSEV’in adını kullanarak kapı kapı dolaşıp, “lösemili çocuklar” üzerinden insanları dolandırdığına gruplar olduğuna dikkat çeken LÖSEV yetkilileri yaptıkları açıklamada, “LÖSEV kapı kapı dolaşıp para istemez” uyarısında bulundu.
Dolandırıcılara karşı tüm Samsun halkını uyaran İzmirli‘ Bizim adımıza elden para toplayanlar, oyuncak satanlar var. Bizim kesinlikle böyle sistemimiz yok. LÖSEV asla elden bağış kabul etmiyor. Bağış yapmak isteyenleri bankalara veya internet sitemize yönlendiriyoruz. Ayrıca 3406’ya HAYAT yazıp gönderdiğinizde 10 TL’lik bağış yapmış oluyorsunuz. Bununda dışında elden toplanan bağışların bizimle bir ilgisi yoktur” dedi. 

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...