Samsun

Mahallelinin yol istekleri

Çarşamba Değincek Mahallesinde yolun yapılması için Belediyeye dilekçe veren Mahalle sakinleri, yol sorununun çözüme kavuşturulacağına inandıklarını söylediler

Mahallelinin yol istekleri

10 Temmuz 2020 06:36
-A

+A

Çarşamba’da Değincek Mahallesinde yol meselesi yoğun tepkilere yol açarken, mahalle sakini Seyfi Kocaçöl, mahallenin yolunun (Beton yol) yapılması için Çarşamba Belediyesine dilekçe ile başvurduklarını, ancak yolun başka bir yere yapıldığını, bu durumun da kendilerini mağdur ettiğini  belirterek, yolun yapılmasını istedi. Çarşamba’da Emlakçılık yapan Kocaçöl, gazetemize yaptığı açıklama da “Mahallemizin yolunun yapılması için bizler mahalle sakinleri olarak Çarşamba Belediyesi’ne dilekçe verdik. Çarşamba Belediyesine bizim dilekçe ile başvurduğumuz, 11 hanenin bulunduğu mahallemizin Boğmalık Mevkiine yapılması gereken yol, hiç ev olmayan, ihtiyacı olmayan başka bir sokağa (Beton yol) yapıldı. Yani, beton yol yaptılar ama başka bir yere yaptılar. Ben mahallede ev yaptırıyorum. Evin inşaatı için gerekli olan malzemeleri bu yolun yapılmamış olmasından dolayı, daha uzak yerlerden taşımak  zorunda kalıyorum. Buda bizleri mağdur ediyor, bu yolun mutlaka yapılması lazım” dedi.
Yolun yapılması engelleniyor mu?
 Yolun yapılmasının engellendiğini öne süren Kocaçöl, yolun yapılması için dilekçe verenler arasında sakat olanların, hasta olanların, şeker hastası olanların bulunduğuna dikkati çekerek, dilekçe verdikleri Boğmalık Mevkii’ne  beton yolun yapılmasını istediklerini vurguladı. Çarşamba Belediyesine verdikleri dilekçe de; Değincek Mahallesi’nde 11 hanenin bulunduğu Boğmalık Mevkii’nde uzun yıllar ulaşımda ciddi sıkıntılar çektiklerini, şu ana kadar yapılan  stabilize yol çalışmalarının bir faydası olmadığını, özellikle de kış aylarında yağışlı havalarda  yolun bozulduğunu ve yol sorununun çözümlenemediğini ve yıllardır yaşadıkları mahallelerinde ulaşım sorunlarını ilgili makamlara bildirmelerine rağmen, sorunlarının çözüme kavuşturulamadığını, mahalle sakinleri olarak verdikleri karara göre beton yol yapılmasıyla ulaşım sorunlarının çözümlenebileceğine kanaat getirdiklerini ve belediye başkanının bu sorunlarına el atıp mağduriyetlerinin giderilmesini istediklerini ifade ettiklerini söyleyen Kocaçöl “Yol sorunumuz gerçekten çok büyük. Bu yolun yapılmasını istiyoruz. Sayın Belediye Başkanımızın, mahallemizin Boğmalık Mevkiinde bulunan bu yol sorununu çözüme kavuşturacağına inanıyoruz” diye konuştu.  
Serdar OKTAV 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ASRiAD'tan Oruç'a ziyaret

ASRiAD'tan Oruç'a ziyaret

06:58 - 13 Ağustos 2020

Ladik Gölü'nde kara göründü

Ladik Gölü'nde kara göründü

06:50 - 13 Ağustos 2020

Çarşamba'ya hafızlık kursu

Çarşamba'ya hafızlık kursu

06:34 - 13 Ağustos 2020

HAVA DURUMU