Yazar

serdaroktav@gmail.com

1001 makale bulunmakatadır

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI’NA DOĞRU…

05:39 - 10 Ağustos 2020

+A

-A

Okulların 31 Ağustos’ta açılacağı açıklandı. Ancak pandemi süreci devam ediyor, bu şartlarda okullar açılır mı, açılmaz mı? bilemeyiz.
Ancak bir eğitimci okurumuz;  Öğrencilerle, çocuklarla ilgili çok önemli bir değerlendirme de bulunmuş…
 *****
 “Çocuklar , masumiyetin, güzelliğin, iyiliğin, sevginin, özlemin, barış ve dostluğun sembolleridir. Çocuklar bizim geleceğimiz, güler yüzümüz, her şeyimiz...
Çocuklara baktığımızda kendimizden pek çok şeyler görürüz.
Çocuklar hayatın gerçek aynalarıdır, yürekleri sevgiyle dolu küçük bedenlerimizde evreni taşıyan gönlümüzün güneşleridir ve bizlere Allahın emanetleridir.
******
 Annelerin, babaların ve hepimizin dolayısıyla eğitimin ve okulların var oluş nedenleri , bize emanet edilen bu temiz varlıkları geleceğe en güzel şekilde hazırlanması için tüm çabaların seferber edilmesidir.
Öğretmenlerin öğrencilerini, anne-babaların çocuklarını, yakından tanımaları eğitimde önemli bir faktördür. Her öğrencinin ,yaşının , seviyesinin ve çevresinin şartlarının çok iyi bilinmesi, alınacak tedbirlerin , önerilerin tavsiyelerin ve davranışların seviyeye uygun bulunması gerekir.
*****
 Çocukların her yaşta karşılaşabilecekleri sorunların olması normaldir.  Önemli olan ,bu tarzdaki sorunlarla karşılaşıldığında , olumlu tepkiler vermek ,temel ihtiyaçlarını gidermek, olgun davranış ve anlayışla onlara iyi örnek teşkil etmektir.
Çocuk eğitimiyle ilgili ciltler dolusu pek çok kitap yazılmıştır.
Tüm eğitimciler , bunlardan faydalanmakta ve gereğini uygulamaya çaba sarf etmektedirler.
******
Saatlerce seminerlerden ve konferanslardan , yazılı kitaplardan yararlanıp uzun yıllar eğitimin içinde etkin görev alan birisi olarak, bilinen teorik bilgilerin yanında pratik olarak yaşadığımız eğitim sorunlarından yola çıkarak, anne-baba öğretmen ve öğrencilerin başından geçen soru ve sorunlara her zaman yardımcı olmalıyız” diyor eğitimci okurumuz…
*****
Bu vesileyle, yeni açılacak olan  2020-2021 eğitim-öğretim  yılı  hayırlı uğurlu  olsun…
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.                     
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU