BAFRA’YA HAYIRLI UĞURLU OLSUN…

5 Ağustos 2022 06:34
A
a
Samsun’un öncelikli sorunudur altyapı sorunu…
İlçelerimizde altyapı çalışmaları devam ederken, Bafra’da da altyapı çalışması hızla devam ediyor.
Bu minvalde; Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafınca ihalesi yapılan Bafra şehir içi içme suyu boruları yenileme ile yağmur suyu şebekesi birinci etap yağmur suyu bölümünün çalışmaları başladı.
Söz konusu yağmur suyu şebekesi terfi merkezli ve yaklaşık 15 km uzunluğunda olacak. Güzergah kapsamında son yıllarda yağan yağmurlarda ilçenin öncelikli şikayetleri olan Gençlik Caddesi, Askerlik Şubesi önü, İsmetpaşa 19 Mayıs Parkı civarı ile Tabakhane Mahallesi Çakır Mahmut Caddesi ve Tabakhane Camii bölgesinde sağanak yağmur sonrası yaşanılan su baskınları ortadan kalkacak.
********
Bununla birlikte bu çalışmalar esnasında zarar göreceği öngörülen yaklaşık 6500 metre uzunluğunda atıksu kanalizasyon şebekesinin yeniden yapılması bazı yerlerde gerekli bypass işlemlerinin yapılması da proje kapsamında bulunuyor.
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bafra’mızın 45-50 yıllık problemi çözülüyor Bu ölçekte yatırım Bafra’da ilk kez yapılıyor.
Yaklaşık 25 km yağmur suyu hattı ve kanalizasyon hattı döşenecek, peşinden de yaklaşık 115 km, Bafra’mızın altyapısında olan içme suyu hatları değişecek.
Yağmur suyu hattı kadar asbestli boruların değişmesi de ilçemiz için çok önemli.
 Eş zamanlı olarak hem içme suyu hattı hem de bu yağmur suyu ve kanalizasyon hattı devam edecek.
Lise Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Gençlik Caddesi, Eski Şube Caddesi gibi alanlardaki o yağmur suyu birikimi bundan sonra Allah’ın izniyle artık olmayacak.
******
Şehrimize yapılan bu dev yatırıma Bafra Belediyesi olarak her türlü desteği veriyoruz. Belediye olarak dolgu malzemesini ve üst yapının yapılanmasını üstlendik.
110 milyon TL civarında altyapı maliyeti, bunun üstyapı maliyeti, yolların bakımı, tamiri-onarımı ile birlikte Bafra’ya yaklaşık 150 milyon TL bir yatırım yapılıyor, bu çok önemli bir yatırım” dedi.
Bafra’nın altyapısını tamamlayacak olan bu önemli projenin hayata geçirilmesi çok iyi olacak…
Bafra’ya hayırlı uğurlu olsun…
Herkese hayırlı Cumalar diliyorum.
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR