Yazar

gamze.birsoz@hotmail.com

32 makale bulunmakatadır

Bekle-ME !!!

11:46 - 18 Eylül 2018

+A

-A

Zaman geçsin diye bekle, zamanı gelsin diye bekle. 

Anlatmak için bekle, anlaşılmak için bekle. 

Bulmak için bekle, 

bulunmak için bekle, buluşmak için bekle.

Başlasın diye bekle, bitsin diye bekle.

Sabahı bekle, geceyi bekle, baharı bekle, yazı bekle, yarını bekle, yeni yılı bekle. 

Daha iyisi için bekle, daha yenisini bekle.

Sabırdan bekle, çaresizlikten bekle, panikle bekle, vazgeçerken bekle.

Plan yap bekle, hayal kur bekle.

Değişsin diye bekle, dönüşsün diye bekle.

Bir bekle, iki bekle. 

Bekle, bekle

Hayat geçsin önünden

geçip gitsin,

sen bekle..

Ama bence Bekleme!  Artık değişim için, gelişim için, dönüşüm için bekleme. Hayat beklemiyor ki. Zaman akıp geçiyor önümüzden, o bizi beklemiyor biz neden bekleyelim ki ?  Küçük fırsatlar yarat kendine. Bugün kendin için yemek yap sadece, bir kitap seç uzun zamandır aklında olan, aynaya bak sadece kendin için, spor yap mesela... ama güzel olmak için değil sağlıklı olmak için. Bugün kendin için derin bir nefes al mesela. 

Hep spor da bir sanat diyoruz ya gün kışa dönmeden yenilen tazelen. Dans et mesela evde, işte, okulda, sokakta, markette; müzik duyduğun her yerde dans et. Bedeninle edemiyorsan ruhunla et, damarlarında gezen kanınla et, her hücrenle dans et bugün. 

Ben asla yapamam dediğin şeyleri bir bir yap bugün. 

Bu haftanın öne çıkan filmini izle mesela 

Bu haftanın en iyi filmini CANAVAR’ı izle! Bizi hayvanlardan ayıran “şeylerin” ne olduğunu, neden gerekli olduğunu, neden bazen olmaması gerektiğini tekrar hatırlayacaksınız. Küçük bir kasabada geçen güzel ve beyaz iki insanın aşkından çok ötede, gerilimli ve kirli bir romantizm bu. Michael Pearce imzalı gerilimde Jessie Buckley ve Johnny Flynn başrolde olduğu bu filmle renk kat gününe, yada biraz daha bekle ve büyük geceye şimdiden hazırla kendini Türkiye’nin en genç operası olan SAMDOB 10. sanat yılına 22 Eylül 2018 Cumartesi günü “Açılış Konseri” ile başlayacak ve sen de orada olmalısın bence. Ünlü operalardan seçilen aryaların ve düetlerin seslendirileceği konserde, siz sanatseverleri muhteşem bir gece bekliyor tabiiki ben de orada olacağım. 

Kış geldi diye eve kapanma Sakın. Sakın yazı bekleme, hayatta hiç birşey boş boş bekleyecek kadar değersiz değil. Hep dinç kal, hayatın içinde kal, hep sende kal, mutlu kal,

Sanatla kal. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...