Yazar

serdaroktav@gmail.com

995 makale bulunmakatadır

BEKLİYORUZ!!!

06:52 - 26 Şubat 2020

+A

-A

Önceki gün vatandaşlarla yaptığımız sokak röportajlarında gündeme getirilmişti.                        Çarşamba’nın doğu ve batı yakasını birbirine bağlayan  sadece yayalara açık olan Tarihi Yeşilırmak  Köprüsü’nde kuralların ihlal edildiğini, yayalarla birlikte bisikletlilerin ve motorsikletlilerin de bu köprüyü kullanmalarının tehlikelere davetiye çıkardığını yazdım  çokça…
******
 Köprü girişinde bisikletliler ve motorsikletlilerin köprüye giremeyeceğine dair uyarıcı levha olmasına rağmen kuralları çiğneyerek bisikletliler ve motorsikletliler,  köprüyü kullanıyorlar.
Ancak alınan önlem yok…
Yaptırımda yok…
Biz bunları niye yazıyoruz?
*******
Vatandaşlar bu durumdan muzdarip… Uyarıyorlar ve Çarşamba Tarihi Yeşilırmak Köprüsü’nde bisikletliler ve motorsikletliler korku salmaya başladı. 
Köprünün girişlerinde motorsikletliler giremez uyarı levhasına rağmen- motorsikletlilerin yoğunlukla sadece yayalara ait olan Tarihi Yeşilırmak Köprüsü’nden hızla geçmeleri tehlikeli anlara sebep oluyor.  
Biz bunu her zaman söylüyoruz  ama  duyarlılık gösterilmiyor. Bu köprüden küçük çocuklar ile yaşlılar da geçiyor. Ya bir kaza olursa’ diyorlar.
Kamuoyunda bu konuda çeşitli eleştiriler var.
*******
Köprü sadece yayalara açıldığı tarihte,bisikletlilerin ve motorsikletlilerin oradan geçmesinin tehlikeli olduğunu yazmıştım. O yazı üzerine  o tarihlerde Çarşamba Belediyesi bazı önlemler almıştı. Köprünün her iki tarafında zabıta memurları marifetiyle bisikletlilerin denetimi artırılarak,  bisikletlerini ellerinde getirerek köprüden geçmelerine müsaade ediliyordu. 
Motorsikletlilerin de köprüden geçmesine müsaade edilmiyordu. 
Ancak bir süre sonra bu uygulamadan vazgeçildi. Kontrol tamamen bisikletlilerin ve motorsikletlilerin insiyatifine bırakılmış oldu.
Bu konuda ne zaman önlemler  alınacak? 
Ne gibi  yaptırımlar uygulanacak?  
Bekliyoruz!!!
*******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU