Yazar

serdaroktav@gmail.com

998 makale bulunmakatadır

BİR OKURUMUZDAN ANLAMLI BİR YAZI…(2)

06:10 - 26 Mart 2020

+A

-A

(Dünden devam)
Ayın yarılması olayı gerçekten olmuştur diyen alimlerde vardır. Anlatıldığına göre ayın bir parçası dağın bir tarafına bir parçası da öbür yanına düşmüştür. Doğrusunu Allah bilir.
Yine inşirah suresi 1. Ayetinde ifade edilen “Elem neşrah leke sadrak…” (Biz senin sadr/göğsünü ferahlatmadık mı/genişletmedik mi?) ayeti bağlamından koparılarak Peygamberimize dört aşamalı açık kalp ameliyatı yaptırılmıştır. İki ameliyat çocukken ikisi Peygamberlik sırasında…İlginç olan da ameliyatın birinin miraçta yani Peygamberliğin 10. Yılında gerçekleşmesi. Peygamberimizin kalbi zemzemle yıkanmış kalbin içine ‘İMAN ve HİKMET ‘doldurulmuştur. . (Buhari Tecrid-i Sarih, Kitabus-salat:227.hadis) Haşa, Peygamberimiz on yıl boyunca iman ve hikmetten uzak olarak mı Peygamberlik/elçilik görevini yaptı. Haşa…Haşa…Haşa. Buna inanmak inkarın başıdır.Peki neden böyle bir olaya baş vuruluyor. Kendilerine keramet elbisesi giydirebilmek için…Şeyh efendiler kendilerini müridlerine karşı ‘kerametleriyle’ ön plana çıkarırlar. Ve kendilerinin evliyalıklarını da ALLAH’a tasdik ettirirler. Tabii yine ayeti bağlamından kopararak… "Bilesiniz ki, Allah'ın dostlarına hiçbir korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir de." (Yunus: 62) Rabbimizin bu müjdesi hepimiz içindir. Yani İmanını amelleriyle süsleyenler için…
4- Din simsarları, mürailer : Bunlar kendilerini Kitaba değil Kitabı kendi yaşayışlarına uyduranlar…
- Cami avlularını işgal edip ezan okunurken bile dillerini iftira ve gıybetten uzaklaştıramayanlar…
- Camide eda ettiği ibadetini caminin kapısının dışına çıkaramayanlar…
- Verdiği sadakayı başa kakanlar…
- Okuduğu Kur’an boğazından aşağı geçmeyenler…
- Kendilerine karşı duranları TEKFİR edenler…
5- Duacılar, istihareciler ve Kur’an okuyucular: Bunlar gelecek dağıtıyorlar. Sağ olsunlar, "Şununla evlen ki, mutlu olursun. Şu şu duayı okursan isteklerinin hepsi gerçekleşir. Dediklerimi yap, senin için bu hayırlı gözüküyor…Çocuğun mu olmuyor, filanca hoca tarafından okunmuş ‘elma’yı al, ye…çocuğun olacaktır. Okunmuş Kur’an-‘lar, dualar ve hatimler satanlar hem de ikram adıyla…
Kendilerine din dayandıramadığımız nice zavallılar…
6- Dini ve muhafazakâr kanallar: Kur’an okuyup bolca hatim indiren ve kendi ürettikleri yalanlarını , hurafelerini din olarak pazarlayanlar…Yani din şarlatanları. Âlemlerin yaratılışını Peygambere dayandıranlar… Hz. Adem’den önce ruh olarak da olsa önce onu yarattıranlar… Ne diyelim bunlara.
Peygamber, etrafında olup bitenleri bilemezken bunların efendileri her şeye hâkim… Neredeyse onlardan habersiz kuş bile uçmuyor.
Sözü Kur’an’a bırakalım mı?
-O elçi ikiyüzlüleri tanımadı…     
                                                                                                                          Devamı yarın…/…                                                                             

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU