Yazar

serdaroktav@gmail.com

602 makale bulunmakatadır

BİZDEN SÖYLEMESİ!…

11:17 - 17 Temmuz 2018

+A

-A

Son günlerde ilçelerde, mahallerin yol ve kaldırım çalışmaları devam ederken, bir çok cadde ve sokaklar yeniden düzenleniyor.
 Bunun bir örneği Çarşamba’da…
  Ancak Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanına giren, daha önce çalışmaları başlatılmış olan    28 mahalleyi ilgilendiren ‘Arım Mahalleleri Grup yolu’ çalışmalarının da durdurulduğu ifade ediliyor.
 Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanında olan  bu grup yolu çalışması, mahalle sakinlerince dikkatle takip ediliyor ve  Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden grup yolu sorununun çözüme kavuşturulmasını istiyorlar.
Grup yolu sorunu, uzun zamandır gündemde…
*****
Önceki gün;  Çarşamba’da 28 mahallenin grup yolu olan ‘Arım Mahalleleri yolu’ nda,  bir süre önce başlatılan çalışmaların grup yolu yapılmadan  durdurularak başka mahallelere  kaydırılmasını öne süren mahalle sakinleri sert tepki gösterdi.
Mahalle sakinleri çalışmaları devam eden grup yolu yapımının  durdurulmasına tepki gösterirken, grup içinde bulunan Bafracalı Mahallesi Muhtarı  İsa Çakır, Kaydan Mahallesi Muhtarı Murat Semiz ve Karacalı Mahallesi Muhtarı Adem Ekici bunun nedenini sorarken,   Arım Mahalleleri grup yolunun    Çarşamba için önem taşıdığına vurgu yaparak “Uzun bir süre önce dile  getirdiğimiz bu yol  sorununun çözümlenememiş olması, mahalle sakinleri olarak bizleri mağdur ediyor. Bir süre önce yol çalışmaları başlatılmıştı, bizde yollar yapılıyor diye çok sevinmiştik. Ancak gördük ki,  grup yolu yapılmadan  çalışmalar son günlerde durdurularak başka mahallelere  kaydırıldı. Grup yolumuzun yapılmasını istiyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Zihni Şahin’in bu yol sorunumuzun  çözümünde duyarlılık göstereceğine inanıyoruz” diyorlar.
Yetkililerin, bu konuyu değerlendireceklerine inanıyorum.
*****
Ayrıca, Çarşamba Belediyesince; Yol ve çevre düzenleme çalışmalarını yapılırken, Çarşamba’nın çok sayıda mahallesinde  ekiplerin çalıştığı, sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağı belirtiliyor.
Ve  Terme’ye  bağlı  mahallelerde de  yol sorunu nüksetti. Bu mahallelerde toz topraktan geçilemediği,   yolların bozuk olduğu ve her gün toz toprak içinde evlerinden dışarı çıkamadıklarından dert yanan vatandaşlar, yol sorununun çözümlenmesini istiyorlar.
Terme’de bir çok mahallenin yollarının alt yapısı yok.  Şikayet çok…
Termeye bağlı özellikle Emiryusuf, Etyemezli, Muratlı, Karacaköy, Kumcağız mahallelerinn toz toprak içinde kaldığını vurgulayan mahalle sakinleri tepki gösteriyorlar.
*****
Bu meyanda ilçelerde, mahallelerde cadde ve sokaklar yeniden düzenlenirken,  vatandaşlar da Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin  ‘Çarşamba Arım Mahalleleri Grup Yolu’nu yapmasını istiyorlar.
Bizden söylemesi!... 
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...