Yazar

serdaroktav@gmail.com

658 makale bulunmakatadır

BİZDEN SÖYLEMESİ!…

11:46 - 12 Ekim 2018

+A

-A

Dün yazımda;Karadeniz, doğusuyla, batısıyla eşsiz güzelliklerre sahip bir bölge…Ancak bu güzel bölgede kaynaklar, değerler heba ediliyor. Değerlendirilemiyor.
Biz bu cennetten bir köşe de yaşıyoruz.
Değerini biliyormuyuz?Soluduğumuz güzelim havasını kirletiyoruz. Tarihi-kültürel misyonumuzu yeteriyle  değerlendiremiyoruz.
Potansiyelimizi harekete geçiremiyoruz.
Samsun’un göbeğinde bulunan Met Irmağı’nın durumu içler acısı… Çok pis koku var. O pis kokular, Mert Irmağı deltasından şehire pis kokular yayıyor. Canik  ilçesi sınırkarında Mert Irmağının denizle buluştuğu noktada ve insan yoğunluğunun yaşandığı Piazza alışveriş merkezinin yanından geçen ırmaktan yayılan kokular, o çevreden geçenleri rahatsız ediyor.
Burası ivedilikle temizlenmeli” demiştim.
Yazılarımız ses getirdi. Bazı vatandaşlar, Gelemen Çiftliğinde hayvan barınaklarının olduğu yerden de çevreye pis kokular yayıldığını, bu bölümde temzlik yapılması gerektiğini bildirdiler.
Yaşanabilir bir Samsun için; Çevremizde bu tür olumsuzlukların giderilmesi, çevrenin temizlenmesi gerekiyor.
Bizden söylemesi!…
*****
                                               MİLLİ EĞİTİMİN DUYARLILIĞI…

Eğitim alanında yaşanan olumlu gelişmeler, eğitimde kalitenin yükselmesi, eğitimcilerin fedakarane  çalışmaları yüzümüzü ağartıyor. Samsun’da eğitim çok iyi bir dönem yaşıyor. Bundan 40 yıl önce  Samsun, eğitimde Türkiye genelinde ilk 7 de idi. İnşaallah, o günlerdeki gibi eğitimimiz yine ilk 5-7 lerde olacak… Bu çalışma temposuyla eğitimde büyük mesafeler katedilerek, ilk 5 hedefine ulaşılacağına inanıyorum.
Eğitimde olumlu gelişmeler  yaşanıyor ve eğitimin kalitesi yükseldikçe, birtakım  olumsuzluklarda ortadan kalkıyor.
                                  
Mamafih; Bazı basın yayın organları, Çarşamba’nın imajını olumsuz yansıtıyorlar. Bende yazılarım da sık sık kalitenin eğitimden geçtiğini vurguluyorum. Çarşamba’da eğitimin kalitesi arttıkça, olumlu bir imaj sergilİyor ve yapılan güzel çalışmalarla ‘Cazibe Şehri’ olacak İNŞAALLAH…  
*****
Çevremizde yardımlaşmalar, dayanışmalar, duyarlılık örneğini  gösteriyor. Bu minvalde; Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen kan verme kampanyası çerçevesinde, Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Çarşamba Anadolu  Kız İmam-Hatip Lisesi’nin birincilği ve ikinciliği paylaşması, Çarşamba’da gurur kaynağı olurken,  Samsun’da tüm okulların kan kampanyasına gösterdiği duyarlılığı da ortaya koyuyor.
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ve bünyesinde diğer ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerini, duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyorum. Başarıların devamını dliyorum.
*****
                                         KİM OLA Kİ?
Yerel seçimler yaklaşırken, Belediye Başkanlıkları için siyassi partilerin aday adayları da ortaya çıkarken, henüz ortaya çıkmayan isimler de telaffuz ediliyor. Birkaç gün önce siyasi arenada muhtemel adayları yazmıştım.
Önceki gün İYİ Parti Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı ile de yaptığımız sohbette, İYİ Parti olarak Çarşamba Belediye Başkanlığı için Çarşamba’da sevilen, sayılan, toplumda siyasi alanda kabul görmüş, sürpriz  bir ismi  aday çıkaracaklarını söyleyerek, iddialı konuştu ve  ‘Çarşamba’da Belediye Başkanlığı seçimlerini, Allahın izniyle biz kazanacağız. Çok yakında bu konuda açıklamamızı yapacağız’ dedi.
Bizde bu adayı merak ettik.
Acaba ki ola ki?
Açıklanınca hep birlikte öğreneceğiz elbette…
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh  günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...