Yazar

hk@gazetearena.com

508 makale bulunmakatadır

BİZİM DE TEMENNİMİZ O!...

Son günlerde Samsun’da birtakım çalışmaların yapıldığı belirtiliyor ama çalışmalar ne aşamaya geldi? Çalışmalar ne zaman bitirilecek ve bitirilen proje ne zaman hayata geçirilerek, hizmete sunulacak? Onu da önümüzdeki günlerde göreceğiz tabii ki…

07:48 - 1 Ekim 2020

+A

-A

Samsun’da bir şehir hastanesi söylemleri dolaşıyor.
*****
Bu konuda AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu "İhalesi yapılan ve yakın zamanda temeli atılarak inşaatına başlanması planlanan 1000 yatak kapasiteli Samsun Şehir Hastanesi, hem ilimize hem de çevre illere hizmet verecek olması nedeniyle sağlık turizmi açısından Samsun'a büyük katkı sağlayacak" dedi.
Şehir hastanesi, bu yönüyle iyi… Hayata geçirilerek, hizmete başlaması gecikti. Aslında sözleri verilen çok yatırımlar, hizmetler gecikti.
Sağlık alanında yapılan yatırımların ne kadar kıymetli olduğunu bugün milletin çok daha net bir şekilde gördüğünü kaydeden Başkan Aksu, Samsun'da hali hazırda devam eden ve yapılacak olan sağlık yatırımları tamamlandığında şehrin sağlık kenti kimliğinin çok daha farklı bir noktaya taşınacağını belirtti.
*****
2019 yerel seçimleri öncesinde özellikle Tekkeköy’de hastane sözü verildi. Ve seçimlerden sonra hastanenin hemen bitirilip hizmete gireceği, yüzlerce istihdam sağlanacağı sözleri verildi.
Ne oldu, Tekkeköy’deki hastane?
 "Bir çok ilçemizde yatırımlar var. 18 yıldır olduğu gibi şu anda da çalışıyoruz, üretiyoruz. Sadece sağlık alanında değil, eğitim, spor, tarım alanlarında da milletimize hizmetimiz artarak devam ediyor. Vezirköprü, Kavak ve 19 Mayıs Devlet Hastanelerini bu yıl içerisinde milletimizin hizmetine sunacağız. Terme İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu ile ihalesi ve yer tesliminin yapıldığı Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin önümüzdeki yıl tamamlanması planlanıyor" diyen Başkan Aksu’nun söylemine göre, bu yıl ve önümüzdeki yıl bu projeler, yatırımlar hayata geçirilecek.
*****
Bizimde temennimiz o!…
Bu yılın sonuna yaklaşıyoruz ve önümüzdeki yıl geliyor.
İnşaallah, bu projeler-yatırımlar bu sürede hayata geçirilir de hem sözler tutulmuş olur hem de Samsun kazanmış olur.
Hayırlısı olmasını diliyorum. 
******
Herkese hayırlı huzurlu, mutlu günler diliyorum.
            

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU