Yazar

gamze.birsoz@hotmail.com

32 makale bulunmakatadır

Bu haftanın konusu biz...

01:50 - 16 Nisan 2018

+A

-A

Uzun uzun düşündüm biz den bahsetmeli miyim? Yoksa yanlı bir tutum mu olur diye ama yapılan iş sosyal sorumluluk ve farkındalık olunca dayanamadım. Ticari kar gütmeyen bir ekip düşünün. 20 dansçı 10 engelli 10 engelli Adayı.. Dünya da bir ilki gerçekleştiriyorlar; tüm engel grupları aynı sahnede üstelik sanatı ve sporu birleştiren bir müzikalde. Hayallerin ötesinde düşündüler istediler çalıştılar ve başardılar.. 
Kolay olmadı elbette, çok zor yollardan geçtik. En zorundan bahsetmek istiyorum sizlere; Engelliler evden çıkmaya çekinirken, dans denince herkes başaramam kaygısına kapılırken  görmeden duymadan yürüyemeden düşünemeden dans etmeye ikna etmek sanıyorsunuz değil mi ? Hayır o en kolayıydı. Hayal kurmayı herkes sever. Biz hayalleri gerçekleştirme yolunda sadece ellerini tuttuk. Çünkü istemek başarmanın yarısı derler ya aslında istemek başarmanın ta kendisiydi.
En zoru merak ediyorsunuz biliyorum. En zor olan insanlara yaptığımız işi kabul ettirmek oldu. Engellerimizin aslında fiziksel yada zihinsel değil de çevresel olduğunu öğrenmekti en zor olan. 
 Kapılar çaldık, maddi değil manevi destekler bekledik en çok da.. parayla ölçülemeyecek güven inanç istedik. Güvenenler oldu elbette ama inanamayanlar öyle çoktu ki. Her kapanan kapı daha çok hırslandırdı bizi. Sanata inanan sanatçıyı alkışlayan küçük de olsa bir grubu mahçup etmemek için var gücümüzle didindik. Siz de vazgeçmeyin. İnanmak başarmanın tamamı unutmayın. Bi başardık. Siz de yapabilirsiniz.. 
Sadece İnanın.
Sanatla kalın. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...