Yazar

aa@gazetearena.com

171 makale bulunmakatadır

BU MİNVALDE…

12:32 - 7 Aralık 2017

+A

-A

'Şehirlerin yarıştığı yeni bin yılda Samsun'u yarışa dahil etmek istiyorsak mutlaka ulaşım sorunlarını çözmeliyiz. Ulaşım, bir şehrin hayat damarıdır' diyor, Canik Belediye Başkanı Osman Genç…
Şoför esnafıyla biraraya gelen  Başkan Genç; Stratejik ve jeopolitik konumu ile önemli bir şehir olan Samsun'un, ulaşım probleminin çözülmesi halinde, Türkiye'nin ve dünyanın en stratejik üssü olma potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekti.
*****
“Bir şehrin ulaşımı ne kadar iyi olursa, gelişimi de o kadar hızlı olur. Şoför esnaflarımızın da bu şehirde sıkıntıları var. Bunların hepsini biliyorum. Şehir merkezimizin ilçelerle olan ulaşım sıkıntısı olsun, şehir merkezinde trafik sıkıntısı olsun, hepsi şoför kardeşlerimizi etkilemektedir. Hepimiz aynı  geminin içerisindeyiz. Dolayısıyla şehrimizi daha ileriye götürmek için birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum. Şehrimiz için ortak akılla çalışmalıyız" diyen Genç, şehirleri kalkındıracak olanın, yerel yönetimler olduğuna vurgu yaparak "Belediye başkanları ve meclis üyeleri şehirlerin doktorlarıdır. Biz de şehrimize yaptığımız ve öncü olduğumuz yatırımlarla şoför esnafımızın ekonomik kalkınmasına katkı sağlıyoruz. Samsun, önemli bir potansiyele sahip. Şehirlerin yarıştığı 3. bin yılın başında şehrimizi bu yarışın içerisine dahil etmek istiyorsak ulaşım problemlerini mutlaka çözmeliyiz. Bir şehri kalkındıracak olan iki önemli etkenden biri ticaretse diğeri de ulaşımdır. Ulaşım, şehrin hayat damarıdır. Ulaşım problemlerini çözmeyen şehirlerin ileri gitmesi mümkün değildir. Şehrimizin ulaşım sorununu çözdüğümüzde inanıyorum ki Samsun Türkiye'nin ve dünyanın en stratejik merkez üssü şehirlerden birisi olacaktır. Bu potansiyele sahiptir” şeklinde düşüncelerini aktarıyor.
Ulaşım sorununu çözüme kavuşturmak için yatırım lazım.
Yol yapmak lazım, kanalizasyon sıkıntısını çözmek lazım.
Bunun  için öncelikle yol ve kanalizasyon sorunları çözümlenmeli ve ulaşımın önündeki engeller kaldırılmalıdır.
*****
Bu minvalde; İlçelerin yol, su, kanalizasyon, çevre sorunları gibi sorunlarını  çözüme kavuşturmak  için çalışmalarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi de, Bafra’da bir dizi çalışmalar başlattı.

Yapılan çalışmalar sevindirirken, vatandaşlar tarafından dikkatle takip ediliyor.
Çalışmalarla ilgili olarak vatandaşların düşünceleri çok önemli elbette…
Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin Bafra’da  güzel çalışmalar yaptığını söylüyorlar.
Ama Çarşamba’ya bakıldığında, vatandaşlar özellikle grup yollarının yapılmadığından, yolların bozuk olmasından şikayetçi…  
Diğer ilçelerde de bunun gibi sorunlar çoğunlukta…
Bir şehrin ulaşım sorunları çözüme kavuşturulmuş olmalı ki, hızlı gelişebilsin…
Ulaşım sorunlarının çözümü için yapılan çalışmaları takip ediyoruz.
Sorunların çözüme kavuşturulmasını diliyoruz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...