Yazar

halil_can_55@hotmail.com

128 makale bulunmakatadır

BU MİNVALDE…

12:58 - 13 Haziran 2018

+A

-A

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 'Türkiye her alanda mükemmel başarılar elde etti. Ama yetmez, sistemdeki bozukluğu da düzeltmemiz gerekiyor. O bozukluğu düzeltme hamlesini anayasa değişikliğiyle yaptık şimdi uygulamayla yerine getireceğiz' dedi.
Çok önemli, çok yerinde bir tesbit… Sistemdeki bozukluk düzeltilmeli elbet!...
*****
"Bu coğrafyada zayıf devlet yaşamaz. Bu coğrafya zor bir coğrafya. O nedenle coğrafyamızda daha güçlü olmak zorundayız. Daha güçlü olmanın da yolu zihniyetin değişimiydi. Zihniyetteki asıl olan millettir, devlet millet için vardır, insanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesini yerleştirdik. O nedenle hizmetler pırıl pırıl parlıyor. Türkiye her alanda mükemmel başarılar elde etti. Ama yetmez, sistemdeki bozukluğu da düzeltmemiz gerekiyor. O bozukluğu düzeltme hamlesini anayasa değişikliğiyle yaptık şimdi uygulamayla yerine getireceğiz" diyen sayın Demircan’ın da söylediği gibi daha güçlü olmak zorundayız.
*****
Türkiye'nin istikrarının güçlendirilmesi durumunda ülkenin kalkınacağının vurgulayan  Bakan Demircan, bu sayede ülkenin sorunlarının daha kolay çözüleceğini belirtiyor.
Bu minvalde; İstihdama yönelik yatırımların da prolelendirilip hayata geçirilmesi gerekir diye düşünüyorum.
Zira, kalkınma yatırımlarla gerçekleşir.
*****
                                               DOĞRUSU DA BU OLMALI…
Diğer yandan;  İstanbul'da yaşayan Samsunlu işadamları (İSGİYAD) derneği’nce  Samsun’da yatırıma dikkati çekildi ve Samsun’a yatırım yapalım denildi. Gurbetteki işadamları,  memleketlerine istihdam alanları açacak yatırım yapmaya  davet edildi.
Samsun’a yatırım yapılmalı… Doğrusu da bu olmalı…
*****
Dernek Başkanı da "Samsunumuza hizmet etmek için yeni bir yola girdik. Çıkmış olduğumuz bu yolda hızlı bir şekilde büyümekteyiz. Bizim amacımız İstanbul'da yaşamakta olan işadamlarımızı, sanayicilerimizi ve yatırımcılarımızı Samsun'a daha fazla katkı sağlamasına yardımcı olmak, teşvik etmek. İş sahalarının açılmasına öncülük etmek. İstihdam oluşturmak" diyor.
Hayırlısı olmasını diliyorum.
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...