BU PROJE, ÇOK KONUŞULACAK!…

Bölgemizde eğitim alanında çok güzel faaliyetler yürütülüyor, çok önemli, örnek, mükemmel projeler hayata geçirilmeye çalışılıyor.

6 Aralık 2021 06:00
A
a

Bu çalışmalardan biri de Çarşamba’da yapılıyor.

Bu minvalde Çarşamba Halk Eğitim Merkezi, çok önemli, çok güzel, örnek, muhteşem, mükemmel bir projeye imza attı.

Bu proje, çok konuşulacak!...

******

Çarşamba Halk Merkezi’nce yürütülen eğitim projesi kapsamında; 2020-1-TR01-KA104-091657 numaralı ‘Yetişkin Engellilere Yönelik Eğitim Planlaması’ isimli ERASMUS+ Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği Eğitimi’ faaliyeti, 19.11.2021-29.11.2021 tarihleri arasında, Portekiz’in Braga  şehrinde gerçekleştirildi. 

Çarşamba Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Şahin, proje çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklama da “Kurumumuz tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında; 19.11.2021-29.11.2021 tarihleri arasında, Portekiz’in Braga  şehrinde gerçekleştirilen , 2020-1-TR01-KA104-091657 numaralı ‘Yetişkin Engellilere Yönelik Eğitim Planlaması’ isimli ERASMUS+ Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği Eğitimi’ faaliyetine,Samsun  İl Genelinden;  Çarşamba Halk Eğitim Merkezi müdürlüğünden 5, Atakum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden 4, Terme Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden 3, Ayvacık Halk Eğitim Merkezi müdürlüğünden de 2 olmak üzere toplam da 14 idareci ve öğretmen katılmıştır. Dışişleri Bakanlığı- Avrupa Birliği Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren  Ulusal Ajans tarafından finanse edilen projemizin; Yurt dışında hareketliliği kapsamında Portekiz’in Braga şehrinde sekiz gün ve 48 saat süreli ‘Yetişkin Engellilere Yönelik Eğitim Planlamaları’ konusunda eğitimler alınmış ve Portekiz’de bu konudaki uygulamaları yerinde görmek üzere kurum ziyaretleri yapılarak, yetişkin engellilere yönelik eğitim ve diğer çalışmaları yerinde inceleme imkanı bulunmuştur.

*****

Milli Eğitim Bakanlığı  Hayatboyu  Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne  bağlı ve ağırlıklı olarak yetişkinlere yönelik her alanda eğitim faaliyetlerini yürütmekle görevli olan Çarşamba Halk Eğitim Merkezi’nin idareci ve öğretmenlerinin katıldığı bu faaliyet,  Avrupa’da engellilere yönelik  eğitim planlamaları konusunda farklı uygulamaları görme imkanı ve yerinde inceleme fırsatı sağladı. Bizler projemizin yurt içi eğitim çalışmalarını da projemizin bitiş tarihi olan 31 Mart 2022 tarihine kadar tamamlayıp, proje süresince edindiğimiz gözlem, bilgi ve deneyimlerimizi raporlaştırarak, 19 Mayıs Üniversitesi’nden hocalarımızın da katkılarıyla kitapçık haline getirerek, yaygınlaştırma çalışmalarımızı sürdürmeyi planlamaktayız. Proje gezimiz, kurumumuzun çalışmaları  için çok faydalı olmuştur” dedi.

Vatandaşlar, bu projeyi çok mükemmel proje olarak yorumluyorlar.

Hayırlı uğurlu olsun…

Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR