Yazar

halil_can_55@hotmail.com

105 makale bulunmakatadır

BU PROJE, HAYATA GEÇİRİLMELİ…

09:50 - 17 Nisan 2018

+A

-A

Samsun’da Lojistik köy projesi’nin hayata geçirilmesi sabırsızlıkla beklenirken,  Danıştay’dan iptal kararı verildiği  haberi çıktı.
Çıkan haber’de; Mahkemenin verdiği kararda, söz konusu alanın lojistik köy merkezi olarak kullanılmasının doğal yapıya, tarım arazisine ve tarımsal üretime etkileri bulunacağına dikkat çekilirken, toplumsal maliyetler kapsamında burada yaşayan ve çalışan nüfusa etkilerinin olumsuz olacağı vurgulanıyor.
*****
 Kararda, Samsun İlinin avantajlı konumunun kullanıldığı Gelemen Lojistik Köyü'nün faaliyetlerine devam ettiği, uyuşmazlığa konu alanın tarım toprağı vasfının üst düzeyde olduğu sonucuna ulaşıldığından dava konusu işlemin iptaline karar verilmesi gerektiğinin düşünüldüğü görüşüne yer verildiği belirtiliyor.
*****
Lojistik köy projesi, Samsun’un kalkınması için en önemli etkenlerden birisi…  Çeşitli çevrelerce, bu projenin desteklenmesi gerektiğine işaret ediliyor.
Lojistik köy projesi, geniş istihdam alanlarıyla Samsun’a ekonomik alanda büyük katkılar sağlayacak, kalkınmasını hızlandıracak önemli bir proje…
*****
Yer konusu ve maliyeti, çevreye etkileri çok iyi değerlendirilmeli…
Bu proje, hayata geçirilmeli…
Ortada bir uyuşmazlık varsa, bu uyuşmazlığın giderileceğine inanıyorum.
Zira, bana göre bu proje Samsun için hayati önem taşıyor.
Lojistik köy projesinin, hayırlısıyla hayata geçirilmesini diliyorum.
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...