Yazar

aa@gazetearena.com

171 makale bulunmakatadır

BU PROJEYE, SİYASİ DESTEK ŞART…

09:18 - 15 Aralık 2017

+A

-A

Bir süredir Samsun’un gündemine düşen ‘Yerli otomobil Projesi’ büyük heyecan uyandırırken, her kes tarafından yerli otomobil fabrikasının Samsun’a yapılması kabul görüyor.
Sözü yapılıyor ama yerli otomobil fabrikasının yapılması için siyaseten ciddi adımlar atılamıyor.
Yerli otomobil için siyasilerimizin söylemlerine baktığımızda;
AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel  "Yerli otomobilin üretimi ülkemizde yapılacak. Fabrikanın Samsun'da yapılması da bizim açımızdan mükemmel olur. Bursa'daki bir otomobil fabrikasının Bursa'ya ve etrafındaki şehirlere olan milli gelire katkısını hepimiz görüyoruz. Yerli otomobil fabrikasının Samsun'da olması da yalnızca Samsun'a değil, etrafındaki illere ve Türkiye'ye büyük katkı sağlar. İnşallah, yerli otomobil fabrikası için Samsun'u uygun görürler ve buraya yaparlar” diyor.
*****
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’da , seçime az bir zaman kaldığını ifade ederek“ Önümüzdeki süreci çok iyi değerlendirmeliyiz. Yerli otomobilin Samsun’da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halindeyiz. 800 dönümlük bir tersane alanımız var. Burada tersane ile ilgili bir çalışma yapılmayacaksa yerli otomobil için biçilmiş bir kaftan.  İnşallah böyle büyük bir proje Samsun’da vücut bulur” diyor.
*****
Yerli otomobil fabrikası açılması için tüm siyasilerimizin harekete geçmeleri lazım. Siyaseten bu işi başarmaları lazım. Samsun kalkınacaksa, böylesine önemli ekonomik projelerin hayata geçirilmesiyle kalkınacaktır. Bu projelerin hayata geçirilebilmesi de elbette siyasilerimizin yoğun gayretleriyle olacaktır.
Yerli otomobil fabrikasının Samsun’da açılması yönünde yapılan çalışmaları dikkatle takip ediyoruz.
Hayırlısı olmasını diliyoruz.
*****
                                           SOSYAL HAYATA, DOĞA İMZASI…                                           
 
Bu çerçeve de sosyal projelerde hayata geçirilmeye çalışılıyor. Bu projelerden birisi Bafra Belediyesi’ne ait… Bafra Kent Ormanı Projesi,  Bafra Belediyesi'nce hayata geçirilmeye çalışılırken, heyecanla takip ediliyor.
 Bafra Kent Ormanı'nda, doğa ve yeşil alanlar, çocuk oyun parkı, yürüyüş yolları, kamelyalar, piknik ve dinlenme alanı ayrıca sosyal alanlar hepsi bir arada olacak…
 
‘Sosyal hayatımıza doğanın imzasını atacağız’ diyen  Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin " Bafra’ya kazandırmaya çalıştığımız bu 8 önemli proje  ile sağlık, eğitim, dezavantajlı kesimler, sosyal hayat, bilgi, turizm, tarım ve istihdam alanlarında hizmet vereceğiz. Bu proje; Yaşlılarımıza, bayan kardeşlerimize, çiftçilerimize, öğrencilerimize, engellilerimize ve meslek sahibi olmak isteyen insanlarımıza önemli katkılar sağlayacaktır” şeklinde projenin önemine dikkat çekiyor.
Sayın Şahin’e çalışmalarında başarılar diliyoruz.
Kolay gelsin…
*****
Herkese hayırlı Cumalar diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...