Yazar

serdaroktav@gmail.com

719 makale bulunmakatadır

BU SIKINTI, SÜREKLİ GÜNDEMDE…

07:20 - 15 Nisan 2019

+A

-A

Çarşamba’da vatandaşların tepkisine yol açan trafik sorunu, sık sık şikayet konusu oluyor. Bu sıkıntı, sürekli olarak gündemde…   Çarşamba’da vatandaşlar, trafiğe açılan yeni şehiriçi geçiş köprüsüne girişte bulunan kavşaklarda sinyalizasyon sistemi kurulmasını istediler .
*****
 Çarşamba’da vatandaşlar;  Yeni şehiriçi geçiş köprüsüne girişte bulunan kavşakta meydana gelen araç yoğunluğunun trafik kazalarına davetiye çıkardığını öne sürerek, önlem için   sinyalizasyon sistemi kurulmasını zorunlu hale getirdiğini söylüyorlar. “Köprünün doğuyakadaki girişi tümsek, araçların oradan işleyişi zorlandırıyor. Aynı şekilde köprünün batıyakasında girişindeki kavşakta yapılan çevre düzenlemesi ile sinyalizasyon sistemi kurulmasının gerektiği hasıl oldu. Çarşambada diğer köprülerde de kavşaklarda aynı sorunlar var. Bunlar tesbit edilip gerekli önlemler alınmalıdır. Bu kavşaklarda sinyalizasyon sistemi olmalıdır” diyorlar.
Bu konuda neler  yapılabilir? Bu konuda ilgili makamlar, gerekli önlemleri almalı…
Vatandaşlar “Çarşamba’da  güzel çalışmalar yapılıyor ama öncelikli sorunların çözümlenmesi lazım. Çarşamba'nın konumu çok önemli...Çarşamba  gelişiyor.  Ancak bu gelişimle birlikte, bölgede yaşanan ulaşım sorunlarının,  ilçeler arası ve kent içi ulaşımda planlama yapılmasıyla çözümlenebileceğini her zaman söylüyoruz ancak  en başta trafik sorunu, otopark sorunu, kaldırım sorunu,  yol sorunu, kanalizasyon sorununun çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” diyorlar.
*****
Trafik sorunu bölgemizin adeta müzminleşmiş sorunu…Öncelikli çözümlenmesi gereken  sorun…
Bu Çarşamba’da da böyle, Samsun’da da böyle, tüm  ilçelerimizde de böyle…
*****
Ayrıca; Vatandaşların tesbitine göre, sorunların kaynağında Çarşamba’da rahatça yürünebilecek kaldırımlar yok… Çarşamba’ya kaldırımlar  yapılmalı…
Kaldırımlar bozulmuş… Vatandaşlar kaldırımlarda yürüyemiyor, kaldırım işgalleri zorlandırıyor. Cadde ve sokaklar da aydınlatma-ışıklandırma  sorunu  da var.Sorunlu cadde ve sokaklara  bakılması lazım ve ışıklandırılması lazım.  Ve akabinde vatandaşlar;  Çarşamba tarihi köprüden geçen  bisikletlilerin verdiği rahatsızlık konusunda da herhangi bir yaptırım olmadığını, bu durumun tehlikelere davetiye çıkardığını ve tarihi köprüdeki bu sorunun da çözümlenmesi gerektiğine işaret ediyorlar.
Bu sorunlar, çözüme kavuşturulamayınca daha büyük sorunlar ortaya çıkıyor.  Yeniköprü ve diğer köprülerin başında kavşaklarda sinyalizasyon sistemi olması gerektiğine işaret ediyorlar.                           
Bu öncelikli sorunların çözüme kavuşturulmasını diliyorum.
Haydi hayırlısı…      
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli müreffeh günler  diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...