Yazar

serdaroktav@gmail.com

1001 makale bulunmakatadır

ÇARŞAMBA MHP’DEN YÜKSELEN SESLER

06:00 - 19 Kasım 2019

+A

-A

Siyaset arenasında hareketlilikler başladı demiştik. Samsun’da bazı ilçelerde MHP’de yapılan atamalar, Çarşamba’da da MHP’de yaşanan rahatsızlıkları gündeme getirdi demiştik.
Çarşamba’da  MHP kaynıyor. Yönetimin değişmesini istiyorlar.
Çarşamba’da  vatandaşlar ‘Çarşamba’da MHP’de artık  bayrak değişimi zorunluluğu hasıl oldu. Bu Çarşamba için elzemdir . Çarşamba için de hayırlısı budur’  diyorlar.
Ve Ecz. İbrahim Sezgin’in bayrağı devralması isteniyor.
*****
Milliyetçi Hareket Partisi Atakum, İlkadım, Canik İlçe Teşkilatlarında bayrak değişimini gerçekleştirerek, ilçe teşkilatlarına yeni isimler atandı. 
Çarşamba’da da MHP’de bayrak değişimi isteniyor.
Yeni atamaların görev tebliğleri sonrasında açıklama yapan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak “Ülkenin içinden geçtiği bu süreçte Türk Milleti, Milliyetçi Hareket Partisine kritik bir misyon yüklemiştir. Bu misyonun adı “Cumhur İttifakı”dır. Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi fiilen kurulmuştur. “Beka” diyerek çıktığımız bu yolda, Milliyetçi Hareket Partisi olarak bütün siyasi dürtüleri, kısır çekişmeleri, dipsiz ve sonuçsuz polemikleri geride bıraktık. Cumhur İttifakı çıkara, al-ver sürecine dayalı bir ittifak olmadığı gibi masa başında kurulan bir ittifak da değildir. İttifakımızın duruşu ve temeli sağlamdır, iradesi, mayası, hamuru, ahlakı sağlamdır, hedefleri sarsılmaz seviyede yüksektir. Bizlere de düşen görev bu sağlam zemini genişletmek ve “beka” diyerek çıktığımız bu yolda seviyeyi yüksek tutmaktır.  Bu bağlamda Milliyetçi Hareketi Samsun yerelinde üst seviyelere taşımak, uyum ve disiplin içerisinde hem 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, hemşehrisi olduğumuz Samsun şehrinde milli mücadele meşalesini yakmasının 100. yılı, hem de mensubu olmaktan onur duyduğumuz, hayata bakış açımızı ve fikriyatımızın siyasal yansıması olan Milliyetçi Hareket Partisinin 50. yılı olması nedeniyle bizlere büyük bir sorumluluk yüklemektedir.
*****
Milliyetçi Hareketin ülkenin içinden geçtiği bu süreçteki yüce Türk Milletinin bizlere yüklediği misyon, bunun taban yansıması olan Cumhur İttifakı ve Samsun yerelindeki çalışmalarımız bizlerin aldığı emaneti üst seviyelere taşıma görevinde uyum ve disiplinli çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Uyum ve disiplin olmadan başarının olmayacağının bilincinde olarak sıkı bir çalışma dönemine 17 İlçe Başkanımız ile çok yakın bir süreçte başlayacağız. Çok çalışacağız. Bu tempomuza ayak uyduramayanlar olur ise ayak uyduran arkadaşlarımızla devam edeceğiz. Ne demiştik; bütün siyasi dürtüleri, kısır çekişmeleri, dipsiz ve sonuçsuz polemikleri geride bıraktık. Kim kişisel bekası için siyasi dürtülerine yenik düşer, kısır çekişmelere girer, dipsiz ve sonuçsuz polemik bataklığına saplanır ise anında gereğini yaparız. 
Hiç kimse vazgeçilmez değildir. İçe yönelik eleştiri, dedikodu, kısır çekişmeye asla ve asla izin vermeyeceğiz. Zaten yeni başlayacak bu süreçte bu tür kısır döngülere hiç kimse vakit bulamayacak kadar yoğun olacaktır. Bu yeni süreçte ve bugüne kadar olan süreçte Milliyetçi Harekete yakışmayan, hal, hareket, söylem ve eylem içerisinde olanlarla ilgili olarak disiplin süreçleri işletilecektir” diyor.
MHP Samsun İl Başkanı sayın Abdullah Karapıçak, siyasi çalışmalarda iddialı olduğunu vurguluyor ve ‘Çok çalışacağız. Bu tempomuza ayak uyduramayanlar olur ise ayak uyduran arkadaşlarımızla devam edeceğiz’ diyor. 
 Bu sözler çok güzel, çokta önemli…
İşte tamda bu noktada Çarşamba’da MHP’de oluşan bu zayıf çalışma temposu, çokça MHP’lileri rahatsız ediyor olmalı ki, çalışkan, tecrübeli, Çarşamba’da MHP’yi harekete geçirecek birini arıyorlar.
Ve tecrübeli siyasetçi  Ecz. İbrahim Sezgin’in Çarşamba İlçe Başkanlığı’na atanmasını istiyorlar. İbrahim Sezgin’in Çarşamba’da birleştirici olacağına,  MHP’yi toparlayacağına inanıyorlar.
Sayın Karapıçak, siyasette önemli bir şahsiyet…
MHP’liler; Karapıçak’ın , Çarşamba’dan yükselen bu seslere kulak vererek  talepleri dikkate alacağına inanıyorlar.
******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU