Yazar

serdaroktav@gmail.com

1001 makale bulunmakatadır

ÇARŞAMBA’NIN ÖNEMLİ MESELESİ

06:46 - 24 Şubat 2020

+A

-A

Gündeme getirilen sorunlar çözüme kavuşturulamayınca, sorunlar bitmiyor ve sürekli  olarak gündemde kalıyor.
Samsun’un genel olarak trafik ve yol meseleleri sürekli olarak dillendiriliyor. Bu sorunları dile getiren vatandaşlarda bu sorunları gündeme getirmekten usandıklarını söylüyorlar.
Özellikle Çarşamba’da yol meselesi, trafik sorunları  sıkça dile getiriliyor.
“Sürekli bu trafik ve yol so sorunlarını gündeme getirmekten bıktık artık. Bu sorunları gündeme getiriyoruz, çözümlenemiyor. Yetkililer, altyapı tamamlanmadan yollar yapılmayacak. Altyapı ile birlikte yolları yaparak trafik meselesini çözüme kavuşturacağız diyorlar ama  Çarşamba’nın altyapı meselesi ne zaman çözüme kavuşturulacak? Bu konuda bilgi veren yok.  Bu sorunlar, Çarşamba’da çözüme kavuşturulması gereken öncelikli sorunlar, bunu her zaman  söylüyoruz ama sorunlar çözümsüz kalıyor. Trafik sorunu bölgemizin müzminleşmiş sorunu, bu sorunun çözümü için bazı önlemler alınması gerekiyor. Trafik sorunu  öncelikle çözümlenmelidir” diyen vatandaşlar  ‘Bu altyapı ne zaman yapılacak?’ diye soruyorlar. Vatandaşlar  “Araçların caddelerde sağlı sollu park etmeleri, zaten dar olan yolu daha da daraltıyor. Yollar adeta otopark gibi. Trafik meselesinin çözümlenmesi için yaptırım uygulanmalıdır. Araçlar, yollar, kaldırımlar sürekli olarak denetlenmelidir” diyorlar.
*******
Bir de çok önemli bir mesele var ki, bunu bu sütunlarda çokça gündeme getirdim. Fakat bu mesele çözümlenmedi.
Vatandaşlar bu konuda da sıkıntıları dile getirerek “ Sadece yayalara açık olan Çarşamba Yeşilırmak tarihi köprüsü’nde bisikletliler için köprünün ortasından bisiklet yolu verilmesi çok yanlış. Yayalar burada zor durumda bırakılıyor.  Bisiklet yolu, köprünün kenarından dar bir alanda verilebilir. Köprüde bisikletlilerin hızlı bir şekilde yayaların arasına girmesi kazalara meydan verirken, korkutuyor.
Şimdi de köprünün ortasında çizgilerle bisiklet yolu belirlendi.
Böyle bir durum da tehlikenin boyutu artıyor.
Bisikletliler , zabıta kontrolünde bisikletlerine binmeden bisikletlerini ellerinde götürerek, köprüden geçmelidirler. 5-6 yıl önce bisikletliler, zabıta kontrolünde köprüden geçiyorlardı sonra bu uygulamadan neden vazgeçildi?
Tarihi köprüde bisikletliler tehlike oluşturuyorlar, buna müsaade edilmemeli ve bisikletlilerin köprüden geçişleri  zabıtaca denetlenmelidir” diyorlar.
Yetkililerin bu konuda duyarlılık göstererek, Çarşamba’nın bu önemli meselelerin kısa zamanda çözüme kavuşturulacağına inanıyorum.
Haydi hayırlısı…
*******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU