Yazar

hk@gazetearena.com

437 makale bulunmakatadır

ÇOK GÜZEL BİR ETKİNLİK…

06:09 - 10 Aralık 2019

+A

-A

Samsun’da kadınlar için güzel bir etkinlik düzenlenip, gerçekleştirildi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Mükemmellik Topluluğunun (EMMT) üçüncüsünü düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği ‘Mükemmel Kadınlar Mükemmel İşler’ konferansı verildi.
Çok güzel bir etkinlik…
*******
Kadınları girişimci, yönetici, sporcu, iş ve bilim insanı, sanatçı, iş sahibi olma konusunda cesaretlendirmeyi amaçlayan etkinlik, yoğun katılımla ve  gerçekleştirilirken, kadınların,öncelikle birey olarak kabul edilmesinin gerektiğini vurgulanarak“Kadın demek, toplumumuzdaki algıyla yalnızca anne, kız ya da kız kardeş demek değil,  öncelikle bir bireydir.
Tarih boyunca adaletsizliğe uğrayan ve elde ettiği tüm haklara, tırnaklarıyla kazıyarak ulaşan bireylerdir kadınlar. İlham veren kadınlar ise her türlü zorluğa rağmen özellikle erkek egemen iş hayatında var olabilmiş ve başarıya ulaşmış kişilerdir” açıklamasında bulunuldu.
******
Etkinlikte yapılan başka bir açıklama da ise “İnternette artık 24 saat ticaret var, iş akışı inanılmaz boyutlarda, adeta dünyayı birlikte yaşıyoruz. Dolayısıyla hayatınızı bu hıza ve tempoya göre planlarsanız, hedeflerinize adım adım ulaşmada önemli mesafeler kat edebilirsiniz. Bunu da bilginizle, eğitiminizle, insan ilişkilerinizle ve tabii ki teknoloji ve inovatif bakış açınızla gerçekleştirebilirsiniz.
Bu anlamda benim için insan kaynakları çok çok değerli. Örneğin stajınızı verimli bir şekilde yapmaya çalışın, lütfen naylon stajdan uzak durun zira edindiklerinizi ancak uygularsanız iş hayatında başarılı olabilirsiniz. Kısacası, bütün tecrübe ve kazandıklarınızla bir hikayeniz olmalı, yoksa bir başkasının kopyası olursunuz” denildi.
******
Kadınların çektiği sıkıntıların, mücadelelerinin, kadına  şiddetin önlenmesi gerektiğinin konuşulduğu etkinlikte, çok önemli mesajlar verildi.
Bu açıklamaları alt alta topladığımızda, kadınların; Girişimci, yönetici, sporcu, iş ve bilim insanı, sanatçı, iş sahibi olma konusunda cesaretlendirmelerinin gerektiği,  kadınların öncelikle birey olarak kabul edilmesi ile kadının toplumumuzdaki algıyla yalnızca anne, kız ya da kız kardeş demek değil,  öncelikle bir birey olduğu, tarih boyunca adaletsizliğe uğrayan ve elde ettiği tüm haklara, tırnaklarıyla kazıyarak ulaşan  kadınların, her türlü zorluğa rağmen özellikle erkek egemen iş hayatında var olabilmiş ve başarıya ulaşmış kişiler olarak ayrıca ilham verdikleri  ortaya çıkıyor.
Kadınlar mükemmeldir.
******
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU