Yazar

halil_can_55@hotmail.com

196 makale bulunmakatadır

ÇOK İYİ…

11:11 - 18 Haziran 2018

+A

-A

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2018 destek programları kapsamında, Samsun'dan 14 başarılı projeye 8,8 milyon TL'lik destek verdi.
Çok iyi bir haber bu…
*****

OKA’nın, 2018 yılı ‘Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı’ ve ‘Organize Sanayi Bölgelerine(OSB) Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında toplam maliyeti 22 milyon TL olan 14 projeye 8,8 milyon TL'lik destek sağladığı belirtilirken, Samsun Valisi Osman Kaymak  "OKA 2018 yılı bütçesinden toplam 28 milyon TL tutarında kaynak Turizme ve Organize Sanayi Bölgelerine Yönelik Mali Destek Programlarına ayrılmıştır. 18 milyon TL’lik kaynağın ayrıldığı Turizme Yönelik Mali Destek Programının amacı, TR83 Bölgesinde turizme yönelik fiziksel altyapının iyileştirilmesi, doğal, kültürel ve tarihi değerlerin erişilebilirliğinin, bilinirliğinin artırılması ve turizm alanlarında sürdürülebilirliğin sağlanması olarak belirlenmiştir. Toplam 10 milyon TL kaynağın ayrıldığı Organize Sanayi Bölgelerine Yönelik Mali Destek Programın ile OSB’lerde Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi yoluyla Bölgenin rekabet ve yatırım gücünün artırılması; bölgede üretim ve ticaret alanlarında sunulan hizmetlerin geliştirilmesi, verimliliğin, erişilebilirliğin ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması ile üretim ve ticaret kapasitesinin artırılması hedeflenmektedir. Bu programlara yapılan 80 proje başvurusundan 28'i Samsun'dan gelmiştir. Bu projelerden 14'ü başarılı bulunarak destek almaya hak kazanmıştır. 119 milyon TL’lik toplam yatırım tutarı için ajansımızdan talep edilen destek miktarı 64 milyon TL’dir. Toplam yatırımın 22 milyon TL’si Samsun’da gerçekleşecek olup, bu tutarın 8,8 milyon TL’si OKA desteğiyle yapılacaktır" dedi.
Samsun bu gelişmelerle geleceğe emin adımlarla ilerliyor.  
Turizm potansiyelimiz çok yüksek ama bu potansiyeli değerlendiremiyoruz. Ya tanıtımda eksikliğimiz var ya da başka bir şey de!... Samsun’u çok iyi tanıtmamız lazım. Samsun tarihi-kültürel misyonuyla zengin potansiyeli olan turistik bir kent…
Bu yüksek potansiyelin çok iyi değerlendirilmesi gerek çok iyi…
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...