Yazar

serdaroktav@gmail.com

1001 makale bulunmakatadır

ÇOK MÜKEMMEL

06:28 - 30 Haziran 2020

+A

-A

Bölgemizde yapılan çalışmaları, hayata geçirilmesi planlanan projeleri gördükçe seviniyorum. Samsun’un geleceği adına umutlanıyorum.
Bu projeler hayata geçirilir de , istihdama yönelik yatırımlarda yapılırsa sevincim katbekat artacak!...
Geçtiğimiz yıldan beri Çarşamba Belediyesi’nin gündeme getirdiği ‘Tekstilkent Projesi’nin, hayata geçirilmek üzere çalışmaları devam ediyor.
Bu konuda devamlı açıklamalar yapılıyor.  Bölgede yaklaşık 4 bin kişilik istihdam sağlanacağı söyleniyor.
Çok mükemmel…Bu projenin biran önce hayata geçirilmesini bekliyoruz tabii ki…
 Tekstilkent Projesi, geçen hafta Çarşamba Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısının 2. bileşiminde yine gündeme geldi ve Belediye Başkanı Halit Doğan ‘Tekstilkent, bölgenin yıldızı olacak’ dedi.
Haydi hayırlısı...
Mamafih, Çarşamba’nın en öncelikli sorunu trafik sorunu…
Çarşamba’da caddelerde ve sokaklarda ve de özellikle bulvarlarda, yaya geçitlerinde araçların park etmeleri trafik sorununu daha da körüklüyor. Buna  müsaade edilmemeli…
 Araçların otoparka yönlendirilmesi ve yaptırım uygulanması, trafik sorununun  çözümü için gereklidir diyor vatandaşlar…
Ayrıca Çarşamba’nın Ortamahalle Hüsnübey caddesinde yolun yapılması ısrarla isteniyor ve bu konu sürekli gündeme getiriliyor.
Hüsnübey caddesi sakinleri, bu yoldan dolayı vatandaşlarla esnaf arasında, araç sürücüleri arasında sert tartışmalar yaşandığını ve burada  yolun acilen yapılarak bu tartışmaların önüne geçilmesi gerektiğini vurguluyorlar.
*****
Dip not: Coronavirüs önlemleri kapsamında yapılan uygulamalarda, vatandaşların bazı konularda sitemi var. Bu konuda konuştuğumuz bazı vatandaşlar:
“Coronavirüs önlemleri kapsamında maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyuyoruz. Bir kamu kuruluşu yada özel veya tüzel kuruluşa gittiğimizde ateş ölçerle karşılanıyoruz ve ateşimiz ölçülerek kurumlara girebiliyoruz. Tabii ki bu uygulama güzel… Ancak kurumlara girerken vatandaşlara uygulanan ateş ölçerle ateş ölçme işlemi, o kuruma girişte, kurum  personeline de, daire amirlerine de  uygulanıyor mu? Uygulanıyorsa mesele yok…  Fakat sadece bu uygulama dışarıdan kuruma gelen vatandaşlara uygulanıyorsa, bu çifte standart değil mi?”dediler. Düşüncelerinde haklı değiller mi?
Yorum sizin!!!
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU