DAHA GÜÇLÜ SAMSUN’A DOĞRU

Samsun’da sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlar, Samsun’a hizmet için çalışıyorlar. Samsun için bir araya gelerek, güç kazanmak istediklerini vurguluyorlar.

15 Ocak 2022 10:19
A
a

Önceki gün; Samsun iş dünyası meslek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ev sahipliğinde bir araya gelerek, fikir alışverişinde bulundu. ‘Daha güçlü bir Samsun için bir araya geldik’ diyen STSO Başkanı Murzioğlu; Başkanlar, ortak akıl çerçevesinde istişarede bulunarak, Samsun için neler yapılabilirizi, sorunları ve çözüm önerilerini bir masa etrafında görüştüklerini ve biraraya gelme amaçlarının daha güçlü bir Samsun olduğunu söyledi.

*****

Samsun’un menfaatleri doğrultusunda ortak akıl ve istişare kültürü ile hareket etmeye önem gösterdiklerini belirten Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu “Oda olarak, özellikle sivil toplum kuruluşları ile birlikte ortak hareket etmek, kentimizin kalkınmasında izlediğimiz yollardan biri.

Bizim tüm kesimlerle gönül bağımız var. Yaşadığımız şehre katkı sağlamak bizler için asli sorumluluktur.

Çünkü Samsun bizim evimiz, Samsun bizim ortak paydamız. Hepimiz aynı dili konuşuyoruz ve birbirimizi çok iyi tanıyoruz.

‘Birlikten güç doğar’ düsturuyla, hep birlikte bu şehrin hizmetindeyiz ve birlikte daha güçlüyüz. Bugün de, daha güçlü bir Samsun için bir aradayız. Biliyoruz ki; küreselleşen dünyada güçlü bir şehir, güçlü bir ülke olmanın yolu üretimdir, rekabettir, dünyaya açık olmaktır. Biz kalkınırsak şehrimiz kalkınır, şehrimiz kalkınırsa, ülkemiz kalkınır.

Bu konuda her zaman, her an bir arada düşünmeye ve bir arada hareket etmeye hazırız. Çünkü biz Samsun'un fotoğrafına bir bütünlük içinde bakıyoruz. Dolayısıyla şehrimizi geleceğe birlikte taşıyacağız. İnşallah şehrin dinamikleri olarak el birliğiyle Samsun'umuz çok daha iyi yerlere gelecektir” dedi.

****

“Hepimizin de malumu maalesef hayatımız, ekonomik faaliyetlerimiz pandemi ve pandemiye yönelik tedbirler etrafında şekilleniyor. Pandemiyle mücadele yönetimi nedeniyle ekonomik olarak dünyada pek çok sektör büyük sıkıntılar yaşadı. Halen sonuçlarını görüyoruz. Ama Türkiye olsun, Samsun olsun bu krizi fırsata çevirmesini bildi. İhracat rakamlarına baktığımızda bunu da görüyoruz. Geride bıraktığımız yıl, Samsun tarihinde ilk kez 1 milyar dolar ihracat rakamını geçti. Samsunumuzda artık 1 milyar dolar ihracat yapan iller arasında yerini aldı. İnşallah elde ettiğimiz rakamları önümüzdeki yıllarda daha da yukarılara taşıyacağız. Buna hepimizin inancı tam” diyen Başkan Murzioğlu, Daha  Güçlü Samsun’a  vurgu yaptı.

Daha güçlü Samsun’a doğru, haydi hayırlısı…

Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR