Yazar

aa@gazetearena.com

171 makale bulunmakatadır

DEĞERLERİMİZ, ÇOK İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ…

09:50 - 13 Şubat 2018

+A

-A

Ulaşım günlük yaşantımızın en önemli unsurlarındandır. Ulaşım kolaysa, dolaşımda kolay olur. Ulaşımın kolay olabilmesi için de ucuz ve teknik donanımlı, ulaşım ağının geniş ve açık olması gerekir.
Samsun’da önceki gün toplu ulaşımda yapılan zam, tepkilere yol açtı.
Akabinde; TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı’dan  vatandaşlara bir öneri geldi.
‘Ulaşım pahalı hale geldi. Bisiklet öneriyorum ‘dedi.
*****
Bisiklet deyince, aklıma Çin geldi. Çin, dünyanın en çok kalabalık nüfuslu ülkesi…Orada günlük yaşamda çoğunlukla bisiklet kullanılıyor. Hem araç trafiği sıkıntısı yok, hem de vatandaş için ucuz…
Ayrıca, spor oluyor.
 *****
 Tüketiciyi Koruma Derneği(TÜKODER)Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, büyükşehirlere oranla Samsun'un ulaşımda pahalı bir kent olduğunu öne sürdü.
 "Türkiye'nin en pahalı ulaşımına sahibiz. Vatandaş kıt kanaat geçiniyor,  ancak buna rağmen ulaşıma yapılan zammı anlamış değiliz. Ben vatandaşlara sağlıklı bir ulaşım aracı olan bisikleti öneriyorum.  Masrafı olmayan bisikleti herkes ulaşımda kullanmalı "diyen Yaktı, önerisinde samimi olduğunu vurguluyor.
Vatandaşlarca, dikkate alınır mı? Bilemeyiz ama ulaşımda yaşanan gelişmeleri  dikkatle  izliyoruz.
*****
Açıklamalara baktığımızda; Geçmişi insanlık tarihi kadar eskiye dayanan Tekkeköy’de, turizmin daha üst kapasitelere çıkartılabilmesi kapsamında ‘Tarihin Doğduğu kent Tekkeköy’ sloganıyla başlatılan tanıtım ve turizm faaliyetleri çerçevesinde, Tekkeköy Belediyesi tarafından  ‘Tekkeköy’de Sürdürülebilir Turizm’ konulu konferans gerçekleştirildi.
 Tekkeköy’de ‘Sürdürülebilir Turizm’ konulu konferansta, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar  "Turizmde merkez olmayı, turizmden aldığımız payı artırmayı hedefliyoruz "dedi.
Çok iyi bir hedef… Bu hedefe ulaşmak için turizm projelerini hayata geçirmek gerekiyor.
Tekkeköy, turizmde atağa kalkmalı… Harekete geçirilmeli…
 Hamle gerek…
Tekkeköy’ün değerleri, çok iyi değerlendirilmeli…

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...