Yazar

serdaroktav@gmail.com

995 makale bulunmakatadır

DEĞERLERİMİZİ BİLMELİYİZ

07:53 - 18 Şubat 2020

+A

-A

Karadeniz bölgesinin en büyük büyükşehri olan, kurtuluş meşalesinin yakıldığı, istiklal savaşımızın simgesi olan 19 Mayıs şehri Samsun, tüm değerleriyle bölgenin yıldızı olarak parlıyor.
Samsun’un değerlerini  bilmeliyiz  ve bu değerlerimizi değerlendirmeliyiz.
Birkaç gün önce ‘Organik Havzalarda Organik Üretimin geliştirilmesi’ projesi kapsamında, Çarşamba şeker fabrikasında  üreticilere organik gübre dağıtıldı.
Çarşamba Şeker fabrikası da şeker üretimine başlayacak...
Samsun’un değerlerinden ikisi Çarşamba  ve Bafra Ovası…Bu ovalarımızın değerini bilmeliyiz.
Çarşamba’da gübre dağıtımında da Çarşamba Ovası’nın değerinin  bilinmesi gerektiğine işaret edildi.
********
Samsun Valisi sayın Osman Kaymak “ Özellikle Çarşamba’mızın verimli ovalarını daha da kullanılabilir hale getirmek için, hem fındık hem de sebze tarımını daha da arttırmak için, bizim burada bu projede yer almamız çok önemli. Bölgemizde bulunan ve ilimizi de içine alan bu ve bunun gibi projeler çiftçilerimize büyük katkısı vardır. Çiftçilerimizin bu projelerle daha doğru nasıl tarım yapılır, neler kullanılır ve neler kullanılmaz bu durum hakkında bilgi sahibi yapmak amaçlıdır.  Samsun’un tüm ovaları tarıma elverişli. Bunları ziyan etmemeliyiz. Bizim ovalarımız Çukurova’dan sonra 2. Sırada. Bu değeri korumalı ve çıtayı daha yükseklere çıkarmalıyız. Organik tarımı iyi kullanmalıyız. Gençlerimize tarımı sevdirmeliyiz. Gençleri, çiftçiliğe yönlendirmeliyiz.  Gençlerimiz çiftçiliğe yöneldiği takdirde kendi işinin patronu olacaktır. Belli bir sistemin içinde yer alacak. Bu sistemin içinde yer almak çiftçileri bilinçlendiriyor. Mühendislerle veterinerlerle ve bu projelerin için de yer alarak çiftçimiz kendini geliştiriyor” derken, kültürel değerlerden de bahsederek “Samsun bizler için çok önemli bir şehirdir. Bu güzel şehir bizlere iş ve aş verdiyse bu güzel şehirde daha güzel günler görmek için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.
Bizler her şartta şehre değer katmak durumundayız. Şehrimiz büyük bir potansiyeli olan bir ildir. Tarım, sağlık, turizm, sanayi, ticaret merkezleri ile şehrimiz büyük bir potansiyeli taşıyor. Bu şehirde yaşayacaksak, bu şehrin sorunlarının tespitinde ve teşhisinde siyaset ayrımı gözetmeden bir araya gelmeyi bilmeliyiz. Bir araya geldiğimizde şehrimizde bereket olur, iş olur, aş olur. Bu şehrin geleceği, güzelliği ve huzuru için bir ve beraber olalım” şeklinde Samsun’un önemli değerlerine dikkati çekti.
******
Samsun, değerleriyle değerlendirilmelidir.
Sayın Valimizin de dediği gibi, bizler her şartta şehrimize değer katmak durumundayız.
Değerlerimizi değerlendirmek durumundayız.
******
Herkese hayırlı huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.                                   
                 
                      

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU