Yazar

hk@gazetearena.com

404 makale bulunmakatadır

DİKKAT ÇEKİCİ NOKTA!...

06:01 - 19 Kasım 2019

+A

-A

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çok çalışıyor. Samsun’a yeni dizayn vermeye çabalıyor.
Çok güzel, tutarlı çalışmalar bunlar elbet…
 "Doğu Park ve Yabancılar Çarşısı'nı içine alan yeni bir konsept planlıyoruz. Merkez Samsun dediğimiz Cedit ile Canik’te yeni bir inşa sürecine giriyoruz" diyen Başkan Demir, bu konuda kararlılığını ortaya koyuyor.
*****
Başkan Demir, projelerini anlatarak sorunları çarşı esnafı ile birlikte çözüme kavuşturacaklarını söylüyor.
Şehrin her alandaki sorunlarına tek tek neşter vurmaya başladıklarını, yakın gelecekte Samsun’da önemli değişim ve gelişimlerin yaşanacağını söyleyen Demir " Söz verdiğimiz ve konuştuğumuz tüm sorunlarla ilgili başlattığımız çalışmalar sürüyor. Bunlardan birisi de Samsun Fuarı. Fuar alanını yeniden inşa edeceğiz demiştik. Bununla ilgili önemli mesafe kat ettik. Kentsel dönüşüm'ü başlattık. Gülsan Sanayi ile ilgili proje üzerinde çalışılıyor. Doğu Park ve arkasından Yabancılar Pazarı’nı da içine alan yeni bir konsept planlıyoruz. Bunlar devasa projeler. Yabancılar Pazarı da fuar alanının merkezi olacak. Ancak biraz zamana ihtiyacımız var" diyor.
******
"Hizmet yapanın önünde engel yok. Bizim ana felsefemiz, yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerin belediyeye, esnafa ve vatandaşlara yarayacak şekilde sunulmasıdır. Bu noktada ‘Merkez Samsun’ dediğimiz Cedit ile Canik arasında kalıcı, akılcı ve vizyoner projelerle yeni bir inşa sürecine giriyoruz. Şehir merkezini topyekün ihya edeceğiz. Yabancılar Çarşısı ile ilgili projemizi sizlerle paylaşacağız. Mevcut haliyle ne yapılabilir, yeniden inşa edilirse nasıl olur? Bunları proje kapsamında konuşacağız. Buradaki yapıyı ve esnafımızı yeni konsept projesine entegre edeceğiz" diyen Başkan Demir, Saathane projesini de ele alarak  "Saathane Projesi çok çetrefilliydi. Orada yargı süreci vardı. Esnafla mutabakata vardık ve şuan proje hazırlıyoruz. Bu bölgede Samsun’u ciddi anlamda markalaştıracak bir doku oluşturacağız. Her şeyi anlaşma ve helalleşmeyle yapıyoruz. Doğrunun önünde engel yok. Samsun, dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Bu şehri, geleceğe hep birlikte taşıyacağız" şeklinde projelerinin önemine dikkati çekiyor.
Burada en dikkat çekici nokta ise fuar alanı…
Bu çalışmalar esnasında;  İnşaallah, uluslararası fuarı da Samsun’a yeniden kazandırırlar.
Bu fuar projesi mutlaka hayata geçirilmeli…
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.                              
                  

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU